Anykščių rajone šoktelėjo nedarbas

Lietuvoje kovo 16 dieną paskelbus karantiną pradėjo nenumaldomai didėti nedarbo lygis visoje šalyje. Apie tai, kiek nedarbas padidėjo Anykščių rajone, „Nykščiai“ kalbėjosi su Užimtumo tarnybos prie  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Anykščių skyriaus vedėja Jolita Kairiene.

„ Karantino laikotarpiu su žmonėmis bendraujame telefonu arba internetu. Jei kas nori užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje ir turi prisijungimą prie Valdžios vartų, tai gali padaryti savarankiškai. Kiti skambina telefonu, pasako asmens duomenis, tada juos užregistruoja mūsų tarnybos darbuotojai. Jų identifikuoti mes negalima, belieka pasitikėti skambinusiojo sąžiningumu. Balandžio 1-osios duomenimis rajone buvo 1759 bedarbiai, kas sudarė 12,8 procentus. Gegužės 4 dienos duomenimis bedarbių skaičius išaugo iki 1940, kas sudarė 14,1 procentą.  Šalies nedarbo vidurkį rajonas gerokai lenkia. Balandžio 1-ąją šalies nedarbo vidurkis buvo 9,8 procentai, o šios dienos (gegužės 21 d.) – 11,4 procentai. Didėjantį nedarbą skatina ypatinga dabartinė padėtis ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje“, – sakė Užimtumo tarnybos Anykščių skyriaus vedėja.

Paklausta, ar rajone yra laisvų darbo vietų, J. Kairienė sakė, kad, sušvelninus karantino sąlygas, laisvų darbo vietų šiuo metu yra 29. „Reikalingas laiškanešys, UAB „Anykščių vandenys“ ieško darbuotojo, vairavimo mokykloje yra laisvos darbo vietos teorijos mokytojui ir vairavimo instruktoriui, parduotuvei reikalinga vedėja, yra laisva darbo vieta staliui ir daržininkui.  „Balitcsofa“ įmonei reikalingi darbuotojai. Ryškėja įdomi tendencija, kad visose laisvose darbo vietose darbdaviai pageidauja tam tikros srities kvalifikuotų darbininkų. Nekvalifikuotiems bedarbiams kol kas laisvų darbo vietų nėra“, – padėtį rajono darbo rinkoje aiškino skyriaus vedėja.

NYKŠČIAI

 

 

8 komentarai

  1. Gėda džiunglėms

    Amžina bedarbystės tema Anykščiuose jau į kraują visiems įaugo. Kaip negers, kaip nevogs žmogeliai, jei nei žmoniško darbo, nei gero uždarbio jiems čia nėra?

  2. Yra problema kai daugelį metų tos pačios įmonės ieško ir ieško ..Jeigu neoadirba žmonės reiškia blogai

  3. Siuvėjų Baltic sofa ieško.Per karantina išmėtė žmones,db ieško😂.

  4. Kliedi valdžia su kurortu ir sukurtomis darbo vietomis. Tik patys 30 metų punta psistumdydami prie valdiško lovio. Amžina bedarbystė ir amžina ubagystė šitam typo kurorti.

  5. Užtat meras su pavaduotoju algas pasididino

  6. koks meras ir jo patarejai ,tokia ir tvarka ir tokie darbo rezultatai ,juk jie viska daroir imituoja del zmoniu gerbuvio

  7. a many priskaiciavat?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.