Anykščių rajone nustatyti du mėšlo ir srutų tvarkymo pažeidimai

Aplinkosaugininkai ištyrė prieš savaitę gautą pranešimą, jog viena žemės ūkio bendrovė veža ir laukuose laisto srutas. Utenos RAAD darbuotojams nuvykus į vietą, faktai pasitvirtino. Nustatyta, kad Medžiuolių kaime, Anykščių seniūnijoje, ant apsnigtos ir įšalusios žemės buvo laistomos galvijų fermoje susikaupusios srutos.

Taip pat buvo tikrinama informacija dėl mėšlo tvarkymo pažeidimų. Utenos RAAD pradėto patikrinimo metu nustatyta, kad Tamošiūnų kaime esančiame dirbamame lauke mėšlo rietuvė, į kurią buvo vežamas mėšlas, buvo įrengta nesilaikant nustatytų reikalavimų – nebuvo apjuosta ne žemesniu kaip 20 cm aukščio žemės pylimu. Įmonės vadovui buvo duotas privalomasis nurodymas nedelsiant sutvarkyti rietuvę pagal nustatytus reikalavimus – apjuosti ne žemesniu kaip 20 cm aukščio žemės pylimu, kad srutos neištekėtų už jo ribų. Taip pat išsiliejusioms srutoms surinkti buvo paskleistas šiaudų sluoksnis.

Utenos RAAD pareigūnai atliko mėšlo rietuvės, išsiliejusių bei išlaistytų srutų matavimus, paėmė mėginius laboratoriniams tyrimams.

Šiuo metu vyksta tyrimas, kurio metu, pagal atliktus matavimus, siekiama nustatyti išvežto mėšlo, išsiliejusių ir išlaistytų srutų kiekį. Vertinama ar mėšlo kiekis rietuvėje neviršija tam laukui tręšti leidžiamo panaudoti mėšlo kiekio. Taip pat vertinama padaryta žala aplinkai.

Baigus patikrinimus bus sprendžiama dėl atsakomybės taikymo juridiniams asmenims. Taip pat sprendžiamas padarytos žalos aplinkai, jei tokia bus įrodyta, atlyginimas.

3 komentarai

  1. Taip pat sprendžiamas padarytos žalos aplinkai, jei tokia bus įrodyta, atlyginimas. Isverskit ka reiskia

  2. Kurkliu miesteli ne ka geriau su tom srutom:))..idomu ka tie aplinkos apsauga veikia kaip srutos pilamos i dirva o uz 20m upelis kur viskas išteka i upe:))

  3. „be sudo nebus ir grudo“ taip sako senoves zmones

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.