Anykščių rajone nedarbo vidurkis 4 proc. didesnis už šalies nedarbo vidurkį

Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis šiai dienai šalyje registruotas nedarbas 14.9 procento. Tarnyboje registruota 586 221 asmuo, iš jų darbo neturi 256 786 asmenys.

Užimtumo tarnybos Anykščių skyriuje per spalio mėnesį registravosi 348 asmenys, ieškantys darbo. Bedarbių registravosi 264 asmenys. Rajone spalio mėnesio pabaigoje darbo ieškojo 4407 asmenys, o bedarbių mėnesio pabaigoje buvo 2537 asmenys. Tinklapyje skelbiama, kad Anykščių rajone yra 88 laisvos darbo vietos, o nedarbas  šiuo metu rajone siekia 18,9 procento nuo darbingo amžiaus žmonių. Tokie skaičiai skelbiami oficialiame Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  tinklapyje.

Sunku suvokti, kad 4407 darbo ieškantys asmenys negali užpildyti 88 laisvų darbo vietų. Beje, Anykščių skyriaus užimtumo tarnyboje, atsidarius jų skyriaus tinklapį, skelbiamos tik 45 laisvos darbo vietos (darbo pasiūlymai.  

„Nykščiai“ susisiekė telefonu su Anykščių skyriaus užimtumo tarnybos vedėja Jolita Kairiene ir paprašė padėti susigaudyti skaičių labirintuose.  „Darbo ieškantys 4407 asmenys, tai tie, kurie neturi darbo ir tie, kurie šiuo metu yra prastovoje. Dar šie skaičiai atspindi ir studentus, kurie nuo birželio 1 dienos taip pat turi bedarbio statusą.  Tad bedarbių rajone yra 2537.   Jeigu šiuo metu mūsų tinklapyje skelbiamos 45 laisvos darbo vietos, vadinasi 43 jau užpildytos“, –  aiškino skyriaus vedėja.

NYKŠČIAI

16 komentarų

 1. keista būtų manyti,kad mūsų rajone nebus didžiausias ,sulindo visi kurmiai į užimtumo centrą,gyvenime nedirbę,ir negalvojantys dirbti,o kam, taigi dirbantys išlaikys visus veltėdžius ,miegančius namuose ,juk atneša ant lėkštutės 200 eurų ,tai ko neimti.O žmogus dirbantis puse etato turi kasdien kulniuot į darbą ir arti po 4 valandas.Va kokia gyvenimo realybė, tik įdomu kiek tai tęsis

 2. dėl to, kad išaugo bedarbių skaičius neivienam rajono vadovui alga nesumažės. Taip pat ir politinių partijų lyderiams ar rajono tarybos nariams privilėgijos pasisemti iš biudžeto pinigų savo veikloms vykdyti neatims. Rinkėjai nėra aktyvūs ir nereikaluja iš politinių valdžios vadovų, diktuojančių rajono vystimosi kelius jokių ataskaitų nei kaip iš Tarybos narių nei kaip iš politikų.

 3. O kaip tą darbą susirasti kai paskaitas kokie reikalavimai tai ir nebenori nieko į paprastas darbo vietas reik išsilavinimo kalbų mokėjimo tai jai pagal tokius kriterijus renkasi tai ir tų žmonių nėra

 4. Turizmas irgi nieko gero. Gal geriau daįbo vietos.

 5. Kavos bonkute ar saldainiu dežute nuneśk ir nesiulys tau darbo darbo biržos darbuotojos ir toliau paśalpa gauni ir kaifuoji ir vilkas sotus darbo biržos darnuotojos ir avele soti paśalpa gaudama ten jos visai savo darbo specivikoje nesigaudo kai paskambini i Vilniu viska sužinai tada jom kol iśaiśkini nuo saldainiu smegenys nebesidomi darbo istatmais baisu

 6. Taigi ilgametis Anykščių seimo narys nusprendė, kad darbo vietos Anykščiams nereikalingos 😃 gyvensim iš turizmo

  • Kitas ilgametis Seimo narys nutarė naudotis atvestojo Seiman svo patikėtinio padėjėju ir ką tu jam papūsi? Gal paprašysi kad, lenkai Anykšiuose kokį trąšų logistikos centrą pastaytų ar vėjo elektrinių daugiau priaugintų?

 7. Jovaiša sakė nereikia rūkstančių kaminų ,reikia turistų ! Lauksim turistų ,jie suvež pinigus .

  • Traukinys š….- ų nelaukia. Visur reikia pasrangų ir darbo. Gamyboje be užsakymų ir be pardavimų nebus pajamų, o sąnausos kiekvieną valandą. Taigi nespjauk į paslaugų pardavimus turistams.#

 8. Pazistu žmogu kuris darbo birzoj stovi 15 metu. Išeina po mėnesio vel užsirašo, ir nė karto nedirbo. Saldainiu ir kavos nuneša ir nieko nesiulo😅😅

 9. Vergai už centus nedirbs , Šaunuoliai ??

 10. Nesukit plaučius.jie gaus po 200.puse metų.o kas turi darba.gauna pastoviai.is jusu gi neatima.kokie gi čia darbai yra.gatves šluoti.

 11. Grb ,Jivaiša ,ką jūs pasakysit ,ar toliau esat tos nuomones,kad kaminų nereikia ? Žmones negali pragyvent .Pats ponas lindai prie lovio ,kodel nesėdi pensijoj ? Kokius darbus nuveikei Anykščių gyventojui ,sėdėdamas seime ? Pinigai ,kanc,prekes tas tau rüpi ,bet darbas kitiems ,kad ir su kaminais ,tau nesvarbu .Kas tu esi ? Koncervas ,tuo viskas pasakyta .

 12. Maziau lokit zmones vieni ant kitu,kam dave ,kam nepasiule,jei nori dirb ,jei nenori gauni 200 ir kas cia negerai,domekites ekonomika pasaulio ziniom,o ne babuciu pliurpalais

 13. Naikinkit ilgalaikius bedarbius,t.y. lauk juos iš darbo biržos.Kiek galima juos išlaikyti? Nuvažiuoja kartą per kelis mėn,nuveža saldainių dėžę specialistei ir,,,ai,sako,pasirašė…ir toliau šluoja po pašalpų alų…Ką šiuo atveju veikia seniūnijos specialistai ir ,aplamai,kiek dar mes,dirbantieji,išlaikysim tuos ilgalaikius tinginius???Kas atsakys?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.