Anykščių policija ragina tėvelius pasirūpinti vaikų saugumu gatvėse

Prasidėjus mokslo metams, į gatves ir kelius pasipylė mokiniai – pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais, motoroleriais. Eismas tapo intensyvesnis, reikalaujantis daugiau dėmesio ir atsargumo tolerancijos iš visų eismo  dalyvių. Rugsėjo 1-25 dienomis Anykščių rajono policijos  pareigūnai, vykdydami prevencines priemones, skirtas mokinių saugumui gatvėse, keliuose ir kitose viešose vietose, pastebėjo, kad kai kurie eismo dalyviai ypač atsipalaidavę ir pamiršę savo pareigas. Policijos pareigūnai ragina visus tėvelius pasirūpinti savo vaikų saugumu, keliaujant į mokyklą ir iš jos, kartu prisiminti Kelių eismo taisyklių reikalavimus.

                      Šiuo metu  gatvėse ypač daug važiuojančiųjų paspirtukais, todėl  policija primena, kad  asmuo, važiuojantis paprastu paspirtuku, riedučiais ar riedlente, yra laikomas pėsčiuoju ir turi  vykdyti Kelių eismo taisyklėse numatytas pėsčiųjų pareigas. Elektriniais paspirtukais  važiuojantys asmenys privalo vadovautis  dviračių vairuotojams skirtais reikalavimais. Pareigūnai įspėja, kad  vienas iš esminių dalykų – judėjimas paspirtuku ar dviračiu per perėją. Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad dviračių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį važiuojant pėsčiųjų perėjomis. Kirsdamas ją, paspirtuko ar dviračio vairuotojas privalo nulipti nuo transporto priemonės ir ją vestis šalia. Labai dažnai to nepaisoma – į pėsčiųjų perėją staiga įskrieję dviratininkai ar paspirtukų vairuotojai rizikuoja savo gyvybe –  staigus išriedėjimas į gatvę mažina galimybę kitiems vairuotojams sustoti laiku.

Utenos  apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato informacija

3 komentarai

  1. Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

    Tėveliai ir mamytės! Neikite į darbelius, meskite į šalį visus reikalėlius ir stebėkite, kaip jūsų žioplavoti vaikeliai, paspirtukais ir dviratukais, riedlentėmis ar pėstute eina į mokyklėlę ir palenda po mašinėle… Amen kaput jiems bus, jei pirmokėlių neišmokinsite eismo taisyklėlių!

  2. Perka teveliai paspirtukus,nes mada atejo turet ji,bet teveliai taisykliu vaikuciu nemokina,tie ausines ant ausu ir vaziuoja taip kaip moka,tam yra policija turi bausti,nes bus nevaldomi lakstunai

  3. Nū jo sakiau da syk lys po ratais. Bus sulaužytas šitas paspirtukas. Nes atsibodo

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.