Anykščių Miško festivalis

Birželio 20–24 dienomis vyksiantis Anykščių Miško festivalis — tai bendruomeniškas sambūris, prie kurio kviečiami prisidėti visi norintys kurti šventę. Pasak renginio organizatorių, renginys bus toks, kokį jį sukurs visi susirinkusieji. Beveik visi programos renginiai bus nemokami, o prisijungti galima bet kurią festivalio dieną ar atvykstant į atskirus festivalio renginius. Norintieji festivalio metu apsistoti miške, galės stovyklauti Anykščių regioninio parko stovyklavietėse, kitiems siūloma apsistoti mieste. Organizatoriai kviečiame kurti šventę be šiukšlių ir išvengti renginiuose susidarančių plastiko kalnų, tad prašo festivalio dalyvius su savimi atsivežti daugkartinio naudojimo indus: dubenėlį, puodelį, stalo įrankius. Pagrindinėje festivalio stovykloje festivalio svečius maitins „Sveikoninė“, o Šimonių girioje visi kviečiami prisidėti prie suneštinio stalo.

 

Preliminari festivalio programa:

20 d. trečiadienis: A. Baranausko poemos „Anykščių šilelis“ 160 gimtadienis! Poemos skaitymas, žygis, muzika, pokalbiai prie ugnies.

21 d. ketvirtadienis: „Miško forumas-idėjų suneštinis“, knygos „Paslaptingas medžių gyvenimas“ pristatymas, kino filmas „Sengirė“, dirbtuvės su medžių medžiotoju Rob McBride, susitikimas su Mariumi Čepuliu ir Mindaugu, kelionė baidarėmis Šventosios upe, pokalbiai prie ugnies.

22 d. penktadienis: Pažintis su japoniškąja miško terapija – Šinrin-joku, vedama svečio iš Japonijos, dr. Qing Li, pasaulinio bestselerio „Panirimas į mišką“ autoriaus, kino filmo „Raganos Baba Jagos sutriuškinimas“ premjera ir vienintelis seansas Lietuvoje, Sen Svaja koncertas-albumo pristatymas, miško dirbtuvės.

23–24 d. šeštadienis–sekmadienis: nuo pat ryto keliaujame į Šimonių girią ir visi drauge ruošiamės Rasų šventei. Pinam, žoliaujam, ruošiam valgį, kuriam ugnį, maudomės, žaidžiam ir šokam, kol saulė patekės iš naujo.

STOVYKLAVIMAS ir NAKVYNĖ: Festivalio dalyviai galės stovyklauti su palapinėmis netoliese esančiose stovyklavietėse Anykščių šilelyje arba apsistoti Anykščių mieste. Daugiau informacijos ir registracija stovyklavimui čia: https://goo.gl/forms/wXIoC1uATXT5G86o2

FESTIVALIO SAVANORIŲ IR PASIŪLYMŲ REGISTRACIJA:
https://goo.gl/forms/p8uOLpU86JnnxdaV2

— FESTIVALIO Draugai ir partneriai: Anykščių rajono savivaldybė, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių regioninis parkas, SPA Vilnius, UAB „Universali forma“, UAB „Anykščių daržovės“, UAB „Dovana“, VŠĮ „Gyvas miškas“, Alanas Petrauskas.

Festivalio organizatorių informacija

3 komentarai

  1. Na šaunu, prisidedam prie miško ištrypimo akcijos, kam ten pavieniui kokios stovyklos, geriau bandomis, taip kad po mūsų tik dykynė liktų.

  2. nuomonė - kaimynas

    Dar viena nesąmonė.Tokio lygio miestas, kaip Anykščiai privalo išsigryninti renginius ir palikti kelis ryškius vyksmus, į kuriuos važiuotų visa Lietuva. Klausimas – kur čia yra kokia nors kultūros užuomazga.Lietuvos kultūros taryba jau senai nefinansuoja renginių, kuriuose yra terapija, paskaitos, pokalbiai ir kt. O Anykščiai, turintys potencialo surengti ryškius kultūrinius vyksmus vis dar grįžta preitin su mažais pasibuvimais, kurie , matosi, doina tik pačius organizatorius. Kam Jums to reikia……

  3. Ar organizatoriai supranta žodžio , festivalis,
    reikšmę.Perskaičius programą, tai peršasi nuomonė, kad čia festivaliu nė nekvepia.Gal koks forumas ar miško konferencija, kurioje bus pristatomi tam tikri kultūriniai reiškiniai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.