Anykščių medžiotojai nušovė devynis vilkus

Viena iš vyriškų žiemos pramogų – medžioklė.  Kuris laikas gyvename griežto karantino sąlygomis. Kaip koronavirusas keičia medžioklių organizavimą ir medžiotojų elgesį jose, klausėme Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus valdybos pirmininko, medžioklės žinovo Rimanto Pečkaus.

 • Vienas iš karantino režimo reikalavimų – draudimas organizuoti bet kokius renginius ir susibūrimus atvirose ir uždarose erdvėse. Medžioklė yra ne renginys, o ūkinė veikla, todėl mes privalome laikytis tik pagrindinių reikalavimų – vengti tiesioginio fizinio kontakto su kitais žmonėmis, dėvėti apsaugos priemones, laikytis didesnio nei 2 metrų atstumo nuo kito žmogaus, bendrauti su juo ne ilgiau kaip 15 minučių, būtinai laikytis asmens higienos, – aiškino medžioklės žinovas.
 • Dėl kelių išskirtinai šiltų ir besniegių žiemų nebuvo galimybės atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitos pagal pėdsakus sniege. Šiais metais pasnigo, ar medžiotojai skaičiuoja savo būrelių plotuose žvėris?
 • Medžiotojai savo plotuose privalo nuo gruodžio 1 d. iki balandžio 1 d. susiskaičiuoti žvėris. Būreliai patys pasirenka laiką, kada skaičiuos ir informuoja saugomų teritorijų tarnybą. Jau keli Anykščių rajono būreliai šį sezoną skaičiavo, nes dabar miške yra pakankamai sniego, kad matytųsi žvėrių pėdos. Kitus būrelius perspėjau, kad paskubėtų, nes neaišku, ką gamta gali iškrėsti. Vis dėlto medžiotojams išlieka pareiga ištisus metus rinkti ir teikti informaciją apie didžiųjų plėšrūnų – vilkų, lūšių ir rudųjų lokių buvimą. Ji teikiama per Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tinklalapį.
 • Šiam sezonui numatytas vilkų medžioklės limitas 175 vilkai. Kaip skelbia portalas lmzd.lt, šiai dienai sumedžioti 133 vilkai. Kiek prie šio skaičiaus prisidėjo anykštėnai?
 • Šį sezoną rajono būreliai sumedžiojo net 9 vilkus. Vienam medžiotojui pasisekė nušauti net du vilkus tą pačią dieną. Retai kam iš medžiotojų per gyvenimą apskritai pavyksta sumedžioti vilką, o du patiesti plėšrūnai – išties išskirtinis įvykis. Mūsų miškuose yra ne tik plėšrūnų vilkų, bet ir plėšrūnių lūšių. Ir šiais metais medžiotojai rado miškuose šių plėšrūnų paliktas sudraskytų gyvūnų ir žvėrių liekanas.
 • Plėšrūnų yra, o ar daug kanopinių žvėrių mūsų miškuose?
 • Kanopinių žvėrių populiacija kasmet didėja, todėl gyventojai, pravažiuodami netoli miškų, gali juos matyti besiganančius pamiškėse. Didėja kanopinių žvėrių skaičius, bet didėja ir plėšrių žvėrių populiacija, todėl kanopiniai nuo jų kenčia. Kiškių populiacija jau eilę metų nei didėja, nei mažėja. Jei anksčiau kiškiai žūdavo nuo  chemikalų, tai dabar juos išgaudo gandrai, kurių kasmet Lietuvoje vis daugėja. Jei šiais metais pasiseks, jei gamta mums bus palanki, tai būreliai savo plotuose susiskaičiuos žvėris. Tuomet apytikriai žinosime, kokio ir kiek „turto“ turime rajono miškų plotuose.

NYKŠČIAI

8 komentarai

 1. Matos is rezultatu medziokles , kad medziotojai medzioja , o ne susirenka miskan prie lauzo tik pagert ir anekdotu paklausyt , o ir patys medziotojai gal suprato blaivaus gyvenimo budo privalumus.

 2. jeigu dėl medžioklės naudojamos gyvūnų sekimo kameros, tai kodėl jų pagalba nesuskaičiuodavo medžiotojų būreliai savo veiklos zonose. Iš tikrųjų medžioklės įstatymas ir apibrėžia, kad sekimo priemonės ir technologijos gali būti taikomos gyvūnų stebėjimui, apskaitai, bet nera parašyta, kad tykojimui ir sumedžiojimui, kaip kad skelbėsi tas medžiotojas nudėjęs du vilkiokus priviliojęs masalu ir sekdamas žvėrių apsilankymo laiką sėdėdamas ant sofos per kameras.

  • Gerai , per kamera pamato kad cia tikrai zveris ir koks , spaudoj skaitem ,kad nusauna stumbra palaike sernu , arba persauna kita medziotoja irgi gal palaike ,kad cia koks tai nematytas zveris gal atklydes is Afrikos .

 3. Medžioklė nėra pramoga, medžioja ne vien vyrai, yra ir moterų medžiotojų

 4. O kas, jei ne pramoga? Medžioja todėl, kad neturi ko valgyti? Medžioja savo malonumui ar ambicijų patenkinimui. Medžioja tik gerai pasiturintys pilieęiai, nes medžioklė – ne pigus malonumas.

  • taip , kai kuriems medziotojams pramoga ir prestizo reikalas ,nors tas medziotojas vargu ar skiria vilka nuo suns ar varna nuo laukines anties , jau nekalbant ten apie lusi ar stumbra kuri tapatina su jauciu.

 5. As nusoviau 10-a vilka Zveju gatveje.

 6. lūšių tikrai yra, patys matėme, ne pirmas kartas pastaruosius metus 🙂
  Pėdučių pilna, taip pat radome ir sudrąskytas stirnas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.