Anykščių PSPC parodė geriausią finansinį rezultatą

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (Panevėžio TLK) organizuotame stebėtojų tarybos posėdyje vyko diskusijos pacientams ir gydymo įstaigoms aktualiais klausimais. Posėdyje pažymėta, kad Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centras 2018 m. pasiekė geriausią finansinį rezultatą pagal sąnaudų ir pajamų santykį, o Visagino ligoninė jau antrus metus iš eilės dirba nuostolingai.

Posėdyje gydymo įstaigų finansinius rezultatus apibendrindama Panevėžio TLK Sutarčių skyriaus vyriausioji specialistė Rėda Židonienė pažymėjo, kad 2018 m. Panevėžio TLK biudžetas buvo beveik 200 mln. Eur. Sutartinius įsipareigojimus pernai viršijo, t. y. suteikė daugiau nei planuota paslaugų 89 gydymo įstaigos, o per 150 ASPĮ nepanaudojo visų joms pagal sutartis iš PSDF biudžeto skirtų pinigų. R. Židonienė atkreipė dėmesį, kad su neigiamu finansiniu rezultatu metus baigė 8 viešosios gydymo įstaigos, bet visų ASPĮ finansinis rezultatas bendrai buvo geresnis nei 2017 m. Įstaigos vertintos pagal jų pačių pateiktus duomenis.
2018 m. geriausią finansinį rezultatą pagal sąnaudų ir pajamų santykį parodė Anykščių ir Rokiškio rajonų pirminės sveikatos priežiūros centrai (PSPC), Panevėžio slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninė, Respublikinės Panevėžio ligoninė.
Prastai praėjusius 2 metus baigė Visagino ligoninė: jos ir 2017–2018 m. finansinis rezultatas  buvo neigiamas, ir 2018-ieji užbaigti blogiau nei 2017-ieji. Neigiamą PSDF biudžeto lėšų panaudojimo rezultatą 2018 m. metų gale deklaravo Molėtų ligoninė, Panevėžio rajono, Biržų rajono poliklinikos ir kt. Nors Utenos ligoninės rezultatas buvo teigiamas, tačiau jis – kone 300 tūkst. Eur mažesnis nei 2017 m. Gydymo įstaigos yra nurodžiusios tokias pagrindines neigiamo finansinio rezultato priežastis: išaugusios sąnaudos, susijusios su darbo užmokesčiu, nepavyksta panaudoti skiriamų PSDF lėšų.
Pristatymo rengėja akcentavo, kad tai yra tik PSDF biudžeto lėšų panaudojimo analizė. ASPĮ, anot jos, turi ir kitų pajamų, kurios gali kompensuoti neigiamus PSDF biudžeto panaudojimo rezultatus, tad apskritai bendras įstaigų finansinis rezultatas gali būti nebūtinai neigiamas.
VLK direktoriui G. Kacevičiui pasiteiravus, kodėl Visagino ligoninės finansiniai rezultatai taip labai skiriasi nuo kitų, Panevėžio TLK direktorius pastebėjo: per kelerius metus gyventojų skaičius Visagine sumažėjo maždaug dešimčia tūkstančių, dėl ko atsirado perteklinių ligoninės paslaugų, galbūt – ir personalo.
Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė Stebėtojų tarybą informavo apie 2019 m. sutarčių su ASPĮ sudarymą, pasidžiaugė, kad šių metų Panevėžio TLK biudžetas yra 16 proc. didesnis už 2018 m. pradinį biudžetą. Daugiau lėšų skirta siekiant užtikrinti paslaugų bazinių kainų,  pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų įkainių didėjimą, norint sutrumpinti laukiančiųjų dantų protezavimo eiles.
Panevėžio TLK informacija

11 Komentarai

 1. DŽIAUKITĖS ANYKŠČIAI !

  Na va, neliko prie ligoninės vairo seno ambicijomis aptekusio ožio, keitė pavaduotoja V.Pažerienė, po to atėjo naujas vadovas ir ligoninės rezultatai pakilo aukštyn. “Anykščių ligoninė pasiekė geriausią finansinį rezultatą pagal sąnaudų ir pajamų santykį,” Nebereikės ligoniams šimtais bėgti į kitas ligonines, vėl ligoniai pasitikės savo gražia ir gera ligonine. Džiaukitės Anykščiai! Jei taip viskas klostysis savo ligonine jūs galėsite prieš visą Lietuvą didžiuotis.

 2. Tam “ožiui” belieka tik užtvankas griauti ir merams patarinėti… vos nesusikeikiau.

 3. aciu Tubiui uz ivesta tvarka

  • Taip, butent meras K.Tubis ir savivaldybės taryba pamatė ligoninės problemas, įvardijo jų priežąstį ir laiku priėmė ryžtingus ir reikalingus sprendimus. Tokia tiesa. Turėti šitokią ligoninę, turėti šitokias galimybes ir perspektyvas (Juk tai galima regiono klinika!!!), bet jų neišnaudoti yra nusikaltimas. Gerai, kad jis užkardytas.

 4. Ne Anykščių ligoninė, o PSPC.

 5. tai čia buvo Vaigino nuopelnas,skaitykit už kokius metus.

 6. Populiariausia daina ligoninėje

  Oi, kur reiks tą Dalį dėt?
  Vaiginą kur reiks padėt?
  Į Rygą, į Rygą, į kaliošų fabriką.
  Į Rygą, į Rygą, šprotų Kremliui fabriką.

  Reik kartu su Šmigelskais,
  Bauromis ir Terbauskiais!
  Į Rygą, į Rygą – į “Pedigripal” fabriką.
  Į Rygą, į Rygą – į intrigų fabriką.

  Oi, kur reiks tą Dalį dėt?
  Merui kam su juo kentėt?
  Į Rygą, į Rygą, gal į muilo fabriką?
  Į Rygą, į Rygą, į tabokos fabriką!

 7. Kur lakštai vaigino sutaupyti ?

  Kas źino ?

  • nėra buvusio vyr. gydytojo- ligoninės vadovo, neieškokit lėšų, kurios virto “lakštai” ar lėkštėmis. Džiaukitės atminimo lentele prie paminklinio ąžuoliuko. Politika sudildė tas ”santaupas” ir rinkimų reklama kainavo…

 8. Per 2018 metus PSPC buvo 3 vadovai ,
  tai kurio nuopelnu tokie puikūs rezultatai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.