Anykščių laukia drastiškas vandens brangimas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naujas UAB „Anykščių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas. Rajono tarybos posėdyje UAB „Anykščių vandenys“ vadovas Alvydas Gervinskas tarybos nariams pristatė VERT patvirtintas naujas kainas. Kaina už kubinį metrą vartotojams didės nuo 49 iki 75 centų. Ko gero, Anykščiai po šio žingsnio užims pirmaujančias pozicijas Lietuvoje pagal vandens brangumą.

UAB „Anykščių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos taikomos nuo 2014 m. ir buvo vienos didžiausių Lietuvoje. Anykštėnai už vandenį ir taip mokėjo du kartus brangiau negu didmiesčių gyventojai.
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba spalio 18 dienos posėdyje Anykščių rajono vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, suderino 3,51 Eur/m3 (be PVM) bazinę geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina, ir apskaitos kaina – gyventojai mokės 1,48 Eur/butui per mėn. (be PVM). (Beje, kaimyninės Utenos vartotojams šį rudenį kaina sumažinta. Vartotojams suderinta 1,70 Eur/m3 (be PVM) bazinė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina (red.pastaba).
Alvydas Gervinskas Anykščių rajono tarybos nariams sakė, kad kainos turi būti perskaičiuojamos kas trejus metus, o jos buvo nekeistos jau seniai bei pateikė naująsias kainas „Bute už kubinį metrą – 4 eurai 25 centai, kaina didėja 49 centais, name – 4 eurai 16 centų, didėja 75 centais, juridiniams asmenims – 4 eurai 25 centai, kaina didėja 71 centu. Pagrindinės kainų didėjimo priežastys yra tikrai didelės investicijos, kuriomis tiek Anykščių rajonas, tiek įmonė didžiavosi. Taip pat į kainą įeina būsimos investicijos“, – aiškino A.Gervinskas.
Linas BITVINSKAS

53 komentarai

 1. Garsėjome dujinėmis katilinėmis – dabar garsėsime vandeniu.

 2. Čia jau mero Sigučio ir jo komandos pasiekimas ir kalėdinės dovanos miestelėnams!

 3. juk reikia išlaikyti valdžią,o iš kur pinigų paimti taip ir gaunasi. Vien kurui kiek reikia.

 4. Idomu ar dar liks zmonems is ko pavalgyti… Juk dar automobiliu mokesciai laukia… Dar eletra ar dujas gal pabrangins? Apsurdas…

 5. Ačiū naujajai valdžiai, slovė koalicijai su trimis patarejais.

 6. ne nu p**c jau vapse. Idiotai.

 7. Bus tikras, sveikuoliškas miestas, kurio siekia. Mes dar norime, kad pas liktų gyventi jaunos šeimos, jiems geriau didmiesčiai yra darbo, pigesnis pragyvenimo lygis.

 8. Nesuprantu ka masto miesto valdzia. Bustu kainos pasieke aukstumas ir nieks nieko nepadaro, mokescius kelia… Bustu perikuou nieks nevarzo, perka parduoda ir nesuka plauciu, o zmones kurie nusipirkt sau gyvenama plota ir siet cia gyvenime tiesiog tenka moket dvigubai ar trigubai.. Kai paziuri kainas ir palygini perspektyvas anyksciuose ir pvz kaine tai pradedi galvot jog uz tuos pacius pinigus nusipirksi buta kaune bet tikrai nebijosi kad neturesi darbo kaip budamas anykssciuose…

  • Kaip tai nesuprantu

   taip Anykščiuose blogai gyventi ir be proto brangu, kad nebeliko rinkoje įperkamų nei namų nei butų, o siūlomi parduoti pasiekė kosminę kainą. Jaunos šeimos besiverždamos iš Vilniaus ar grįždami iš emigracijos nebesugeba net išsinuomoti būsto. Kaip tai su jūsų logika galai nebesueina.

 9. turbut treciai patarejai truksta atlyginimui!!!

 10. dabar kaime mokam 5,29 ,tai kokia bus ,mazinkites valdininku ir valdininku algas

 11. Prausimes tik per sventes…..
  Sildysimes irgi….
  Viskas pelyja baisu….

 12. Brangiausis miestas

  Šildymas brangiausias metų metus. Kaip Anykščių vandenys gali kitaip, reikia kainas kelti, kad butum tarp „lyderių“. Dar elektra pabrangs. Anykščiai taps brangiausiu miestu. Kaunas nori būti dydžiausiu, o Anykščiai brangiausiu.
  Juk reikia valdžiai ir atlyginimus pasikelti, ir Klėdoms premijoms. Ir visiems 3 patarėjams, ar reikia tų iš vis patarėjų, kai meras dirba antrą darbą, juk neišgyvensi iš mero atlyginimo. O žmonės išgyvena iš visai mažų pajamų. Ar valdžiai rupi paprasti žmonės, tik tiek paprasti žmonės reikalingi orieš rinkimus.

 13. Jei čia būtų Čilės valstybė, tai už tokius pabranginimus būtų „nunešta“ ir savivaldybė, ir „Vandenys“. Ten tik 3 centais pakėlė kainas už metro…

 14. Kolonijos gyvenimas gereja ??

 15. Tai pirma reali sąskaita visiems rajono gyventojams už rinkimų rezultatus.

 16. Gerai, kad nesivedziau.

  Nors visokiom akcijom gundė triūbą pravesti. Semiu iš šulinio i vargo nematau

 17. Nebegaliu žiūrėt į jų visų nupenėtus snukius

 18. dziaukites vergai, nei jus pasiskust kam galit, nei jus teisiu kokiu turit, pasake Sigutis su pakalikais ir sventa. Jiems juk reikia atostogu, ir nesvarbu jog vazineja biudzeto lesomis, jiems dar maza. tad dar mokesciu uzdes. Nusipelne gyventi geriau.

 19. Jadze Svėdasų

  aš noriu paklausti kokia kaina bus Svedasys. Vanduo tai ne iš Anykščių pumpuojamas ir kanalizacija čia vietinė, mūsų.
  Gal čia yra skirtumas?

  • janas maliakalnio

   Paklausk pono patarėjo – daktaro. Pati daktarui simpatizuoji, e anas patarinėja pirmam ponui rajone,reiškias anas labai razumnas ir viskų žino. E kai sužinosi ir man pasakysi.

 20. tai ši komunistu ir koncervu šaika nori visus ubagais paleisti? Išsirinkom Daržininką, veterinorių,tai anys dar tris besdienykus patarėjus idarbino ir dabar varys per kainas ,kad išsimokėtų sau priedus ir tuos dykaduonius išlaikyti.Jau,bratka,nervai nelaiko su tokia valdžia. Ka anys pliurpė prieš rinkimus? Raikia imtis visiems šakių ir išmėžti lauk tokius nuo lovio

 21. komunalininkas

  Daržininkui ir veterinoriui galvos neskauda jie kaimuose gyvena , o Jus vargšeliai mokėkit , ubagų Anykščiuose tik daugės , valio , valio….

 22. Teks pirkti parduotuvėje maistui ,o dar reikės vežtis iš šulinio.

 23. O kur mūsų permokos už vandenį, kur daug metų mokėjome ir nežinojome, jokių paaiškinimų iš Vandenų

  • Tai kad per paskutinius tris metus 150 štukyčių nedamokėta, teks dabar atiduoti

   • Sau tegu mažiau moka ir nebus tų štukycių, o kad kainą sukėlė neteisėtai tai pripažino tam tikros instancijos ir norėtume mes paprasti Anykščių miesto gyventojai ataskaitos

 24. Kodel uz vandenu investicijas turi moket gyventojai ? Gal kas gali paaiskint ? Ar nepazeidziamas cia visuomenes interesas ? Gal gyventojai gali teismuotis su vandenimis ? Girdejau, yra kazkoks grupinis ieskinys ?

  • Kad tie, kurie jokių investicijų negauna iš valdžios, elementariai patys už savus pasidaro ir vėliau patys už savus eksploatuoja. Kai įsūdai gręžiniui ir valymo įrenginiams namui kokių 12000€, tai kokia 1 kūbo kaina kad ir per 20 metų išeina. Dar elektra, eksploatacija, gedimai ir rūprstis pačiam…

 25. kiek leisimes,reketuojamiems

 26. Nusivyliau Žiogeliu

 27. Baisu!!! Man asmeniškai kai vadovauja ponas Gervinckas tai nieko gero nelauk.tik galvoja kaip apgauti žmones….pasimokem su namo renovacija.viena šneka kita daro…..

 28. Greit reiks šulinius kasti prie daugiabuciu 🙁

 29. tai, kad kaina pakito kokiais 2-3 %

 30. Protestuojam, viskas Anyksciuose brangiau, kuras, butai, siluma, ir vanduo N metu!!!!

 31. Iš šulinia symiu i papūskit man vadegon

 32. prastas vadovas Gervinskas, prasčiausais Vaičiulis,ne koks ir Šapoka, o OBELEVIČIUS SU ŽIOGELIU tai didžiausios klaidos išsirinkus

 33. ir vėl prie konservatorių, būtinai balsuokit per rinkimus būti pirmiems irgi garbė

  • sakiau mobilus meras būtų buvęs pigiau. Ir vandenį parūpintų tiesiai iš upės be UAB-o pelno mokesčio 🙂 . Patys neklausėt.

 34. turtuoliam. Atsirado matai Lietuvos Perlas

 35. Tai sritis iš kurios galima „spausti“be abejo kreditai darbams reikalingi, palūkanos jų aptarnavimui didėja nes kreditu vis daugiau kas tuos pinigus suneš,štai tai tas būdas semti pinigą,nei sėji nei pjauni o aruodas pilnėja.Na žiūrėsim ką tie musu rinkti visuomenes atstovai atstovauja kokie motyvai bus pateikti visuomenei.

 36. Patareja nieko nedave. Patareja turi labai gera teva, jis jai ta kede ir „nupirko“. Va taip😃

 37. Naujakuriai

  Gal galima sužinoti, kodėl Anykščiuose geriamojo vandens tiekimas + nuotekos (~4eur/m3)daugiau nei du kartus brangesnės nei kituose Lietuvos miestuose(1.5-2eur/m3)?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.