Anykščių centre suplanuoti eksperimentai – už milijoną panašės į turgų

Panašu, kad Anykščių A.Baranausko aikštė, jau apstatyta kioskais, sulauks konkurentų – kilnojamų paviljonų. Rajono tarybos posėdyje bus teikiama balsavimui klausimas pritarti Anykščių rajono savivaldybės administracijos teikiamo projekto „Kultūrinio verslumo eksperimentai ir impulsai Anykščių centrui“ įgyvendinimui. Prie šio projekto savivaldybė biudžeto lėšomis prisidės ne mažiau kaip 10 proc. projekto išlaidų. Jei projektas bus patvirtintas, numatoma A. Baranausko aikštėje už beveik milijoną eurų įrengti 8 kilnojamus paviljonus.

VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, vadovaudamasi 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ kvietimo „Vietos kultūrinio verslumo skatinimas“ gairių pareiškėjams, gruodžio mėnesį raštu informavo apie Anykščių rajono savivaldybės administracijos 2020-09-30 teiktos projekto „Kultūrinio verslumo eksperimentai ir impulsai Anykščių centrui“ koncepcijos patvirtinimą bei pakvietė pateikti galutinę projekto paraišką antram konkurso etapui, nes teikta koncepcija pateko tarp 10 geriausiai ekspertų įvertintų koncepcijų, kurios pateko į antrą projektų vertinimo etapą bei įgijo teisę teikti galutinę projekto paraišką Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšoms gauti.

Anykščių savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja Daiva Gasiūnienė sakė, kad projektas antrajam etapui turėjo įveikti nemažai konkurentų. „Vertinimui buvo pateikti 92 projektai, atrinkta tik 10, projektus vertino tarptautinė komisija“, – sakė D.Gasiūnienė.

Sprendimo projekte nurodoma, kad projekto koncepcijos tikslas – kartu su vietos kultūros, muziejų, gyventojų bei verslo bendruomenių atstovais atgaivinti A. Baranausko aikštę, įrengiant joje reikiamą infrastruktūrą (kultūriniams renginiams, prekybai ir paslaugoms skirtus mobilius įrenginius/paviljonus/platformas). Nustatytam tikslui pasiekti priskirtas pagrindinis esminis projekto uždavinys –  atgaivinti bei tinkamai įveiklinti centrinę miesto viešąją infrastruktūrą, sudarant tinkamas sąlygas kultūrinio verslumo vystymuisi.

Numatoma bendra projekto vertė iki 990 000,00 Eur, iš jų prašomas finansavimas 891 000 Eur (90 proc. bendros projekto vertės) ir 99 000 Eur – Savivaldybės biudžeto lėšos (10 proc. bendros projekto vertės). Pažymima, kad didžiausias leistinas lėšų poreikis (iki 990 000 Eur) nustatytas pagal preliminarius, koncepcijoje pateiktus planuojamų infrastruktūros įrengimo, įskaitant įrenginių įsigijimo, susijusių inžinerinių paslaugų, mokymų, kūrybinių dirbtuvių ir kitų darbų, prekių bei paslaugų įsigijimo, įkainius.

Taigi, už beveik milijoną eurų numatoma įkurdinti 8 mobilius paviljonus A. Baranausko aikštėje. Tiesa, sprendžiant pagal kainą nereikia įsivaizduoti, kad paviljonai bus iš aukso ir sidabro. Matyt, solidi milijono dalis nueitų aptarimams, pasitarimams, nes kiekvieno iš 8 paviljonų sukūrimui planuojama po 5 atskiras veiklas: dirbtuvės, mokymai, rinkodaros strategija, paslaugos ir jai būtinos infrastruktūros sukūrimas. Be to, nurodoma, kad planuojama šias 5 veiklas kartoti 6 kartus. Tajgi, 8 padauginam iš 5, dauginam dar iš 6 ir išeina 240. Kad A.Baranausko aikštėje atsirastų 8 paviljonai, bus surengta 240 konferencijų, susitikimų, aptarimų ir t.t.

Sėkmės atveju projektas bus įgyvendinamas 2022-2024 metais. „Jei laimėsim, 50 procentų pinigų gali būti skirta „kietiesiems dalykams“ – būtų atnaujinti A.Baranausko aikštės suoliukai, nupirkti 8 kilnojami paviljonai su ratukais, o 50 procentų lėšų turėtų būti skirta „minkštiesiems“ –susitikimams, diskusijoms ir t.t. Tie paviljonai būtų patogūs, nes juos galima pertemti, kur tik nori, sakykim, prie „Anykščių vyno“ gamyklos“, – apie būsimų paviljonų panaudojimo galimybes kalbėjo D.Gasiūnienė.   

Nurodoma, kad tikimasi, jog šio projekto įgyvendinimas sudarytų sąlygas miesto centrinėje dalyje sukurti ir tinkamai įveiklinti viešąją infrastruktūrą, kuria sėkmingai galėtų naudotis vietos verslininkai, amatininkai, bendruomenės, smulkaus ir vidutinio verslo subjektai, o jų vykdoma veikla prisidėtų prie kultūrinės, socialinės ir ekonominės plėtros stiprinimo per bendravimą ir bendradarbiavimą.

Linas BITVINSKAS

41 komentaras

 1. O Dieve, nelaimė ta Gasiūnienė Anykščiuos. Kol Daunoras nepasiims už projektus pinigų, tol vyks turgus miesto centre. Pritestuoti reikia prieš erdvių užstatymą, subjauros centrą nepataisomai

 2. O tai kur dingo kalėdiniai nameliai ?Taip nieko ir nesupratau. Ar nepaprasčiau būtų prie kalėdinių pritaisyt slides ir tempk kur nori, nors ir Kavarskan.

 3. Varykit Gasiūnienę išankstinėn pensijon, o tai dar netokių malkų priskaldys. Jau ir Indriūną lenkia.

 4. Obelevičiau au, ar tu ką nors galvoji? O Žiogelis ar ką nors mąsto?

  • Svarbu kad svivaldybės biudžete lėšų apyvarta apie myli-joną, o visa kita gali būti amfibija ar medinė pilis ar daugibučių kvartalo su daržais sutvarkymo projektas…

  • Būtų puiku,pagyvintu Anykščius, tik aišku reikia gerų , protingų galvų kad tas “ jomarkas „tikrai būtų protingai irengtas.

 5. daznai praeinu pro siuos paviljonus , bet neteko siu prekiautoju matyt , buciau pirkus tuos katinus , cia jie pinigu taupykles,gal skelbima reiktu kazkur idet kada jie vel prekiaus.

 6. Matomai reikes pripazinti ,kad p.K.Tubis dare teisingus sprendimus ‘valydamas“savivaldybe ir jei priklausancias imones nuo „superiniu specialistu“

 7. Keista, prisimenu spaudos kioską centre panaikino, kaip gadinantį senamiesčio vaizdą. O panašūs keletas kioskelių – jau gerai?

  • Tas spaudos kioskas buvo liuks , pašto ženklų nereikėdavo grūstis pašte eilėje stovėt. Reikia piros ženklų-lauki valandą. Laikraščių į prekybcentrius …. Patogu būtų ypač koronos laiku, juk lauke

 8. Gal geriau miesto centrą palikim poilsio zonai. Prekybai, amatams labiau tinka turgaus teritorija

 9. Buvo gražus parkelis, pristatė klaikių budų ir dar statys…o dieve

 10. jūsų nuomonė gal ir įdomi, bet jūs ne specialistas, todėl savivaldybės specialistai jos nesvarstys.

 11. Tai tų kioskeliu kur bus netoli autobusų stoties neužtenka. Dar miesto centre reikia. Ar nera kur dar vieno milijono padėti. Labai turtingi.

 12. Tai,kad iš tų kioskelių kur centre tik vienas veikia o keturi nenaidojami-kam dar statyti?

 13. Visi pasisakymai teisingi. Kurkite darbo vietas,o ne kioskus už milijoną statykit!

 14. Kratykit greičiau obuolį su visa jo šutve.

 15. Mano supratimu tai pastatas lengvos konstrukcijos. Nu kaip 8 pastatai atrodysskvere, ir kaip skveras atrodys. İr visa laika konferencijos aptarimai pasitarimai .kur nors parke, kuri verkiant reikia sutvarkyti, labai gerai butu.Fedot da ne tot

 16. Jau dabartiniai kioskeliai sugadino miesto sodą, labai prasta. Miesto sodas buvo žalia rami oazė. Bet reikia turgaus. Toks prastas architektės skonis ?

  • Ar tu žinai?

   pinigai skonio neturi….

  • Tai jau turim nušniku prisistatę centre ir prie stoties…,is neturejimo ka veikti visokiu nesamoniu prisigalvoja…,kad tik galetu pinigus ismetyti ir atkatą pasiimti…,vyt tokius kuo toliau nuo Anykščių

 17. Ot sumąstė pinigus ištaškyt kažkokiem pasitarimam, konferencijom ir kioskeliam. Tokia graži ta aikštė, tinkama ir vietinių, ir svečių ramiam poilsiui.

 18. Taip kurkite darbo vietas, o ne kioskus ir pavilionus statykit uz milijona. Lengva ranka svaistomos tukstantines ir milijonines sumos visai nereikalingiems ir nerimtiems reikalams. Zmones jau kiek metu praso isasvaltuot Slavenuose gatves, bet vis gauna atsakyma nera lesu. Ar ne ziauru. GEDA.

 19. Anykščių gyventoja

  Labai smagu matyti, kad miestas atgys, atsiras daugiau judesio, smagu , kad miestas turi tikrą vyr. Architektę

 20. Ka cia norima iveiklinti ? Pavelavote maziausia 10 metu.

 21. Gaila aikštės

  Prie stoties kaip baisiai atrodo tos būdos , o aikštėje tai išvis baisu jokios erdvės ,turgus. Aplink parką tegu stato.

 22. Va,šansas ir man užsidirbti… Už gurbelio dar tebestovi nebenaudojamas medinis ši…nikas, senas tačiau dar tvirtas. Daug neprašysiu. Prie aikštėje jau esamų tikrai tiktų. Žinoma, „atkato“ bus mažoka tačiau gi RETRO stiliaus ir tautinis paveldas…kuriuo taip rūpinasi Gasiūnienė.

 23. PUSĘ MILIJONO ‘minkštiesiems’???????????????????????????????????????? Ar čia atkatams ar čia su smegenim nepagydomos problemos??????????????????????????????????????? O kelios būdos irgi kitą pusę milijono????????????????????

 24. Jau taip baisiai atrodo esancios budos ir dar norima nesamoniu pristatyti geriau pradekite tvarkyti apleistus pastatus renovuokite centre esancius daugiabucius ir pasikeistu miestelio vaizdas o ar mums anykstenams reikia tokiu nesamoniu kurias daro dabartine valdzia

 25. nuo durnumo nėr vaistų,negi savivaldybėje neatsiranda nei vieno protingesnio,kad sustabdytų miesto derglojimą.

 26. Puse milijono ?

  Nu gasiuniene jau nukvako ..Tubis žinojo kądaro . Buvo spaudos kioskas – panaikino ,nes ,,,gadino miesto vaizdą ! O šitie šikinykai sode negadins ? Kur architekto skonis ? Dėstytojai išsigąstu tokio buvusio studento planais .

 27. Gal kas zinot p.Gasiunienes ir labai nusisekusiu projektu ?As zinau tik viena-tai Saltupio g. pradzioje prie daugiabucio vaiku zaidimu aikstele ir kaip pigiai ji kainavo.

 28. Baikit verk …tauta kaip šunis..ka be daryk blogai..

  • matyt, nesi anykštėnas, kad nerūpi miesto išvaizda…praleidai progą patylėt nuo ankstyvo ryto. Ar čia tokia priklausomybė viauktelt nuo 5.30 ?

 29. Vel plauna pinigus

 30. Anyksciu gyventojai jau laikas kreiptis i medikus, nes nebelabai gerai su galva. Uz tuos paviljonu pinigus reikia tvarkyt pastatus vaiduoklius, kurt darbo vietas, o ne tokias nesamones daryt.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.