Anykščių centre – mobilus namas ant ratų

Šiandien nuo pat ryto prie kultūros centro įsikūręs namas ant ratų. Jo visas interjeras pagamintas iš senų ir nebenaudojamų daiktų, kuriuos dažnas iš mūsų išmetame į konteinerį. Užsukę pasmalsauti anykštėnai grožėjosi iš arbatinukų ir trintuvių padarytais šviestuvais,  spintele iš senovinio lagamino, paveikslu iš tapetų, briedžio galva iš dviračio rankenų ir sėdynės bei įvairiomis kėdutėmis iš nereikalingų dėžių ar kietai suvyniotos spaudos.

Anykštėnas Juozas, apžiūrėdamas, kaip pats sakė, ekspoziciją, negalėjo atsistebėti. „Nu jo, tiek daiktų darydamas sandėliuke tvarką išmečiau. O galėjau panaudoti. Tai kur jūs buvot anksčiau? Aš iš senų rakandų būčiau prasigyvenęs“, – juokaudamas komandai priekaištavo senolis.
Moteriškės buvo susidomėjusios, kaip galima iš medžiagų atraižų pinti apyrankes, o iš sunešiotų trikotažinių marškinėlių pasigaminti pirkinių krepšelį.
Anykštėnams visą savo „ūkį“ aprodė ir kaip pagaminti patikusi interjero daiktą aiškino projekto „Darnūs namai“ komandos narės.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

2 Komentarai

  1. Iš ties labai daug vartojame, nepatikusius daiktus tiesiog išmetame ir nusiperkame naujus. Ši iniciatyva išties graži ir skatinanti susimastyti, kad daug ką galima perdirbti ir panaudoti dar kartą, taip sakant prikelti naujam gyvenimui. Deja daugelis išmeta dar gerus daigtus ir žvalgosi naujų, juk taip papraščiau, baldų parduotuvė tam labai pasitarnauja, juk labai patogu atėjai, nusiprikai ir vargo nėra.

  2. Na taip, vieni zmones gamina pergamina viska is senu daiktu, suteikia jiems naujus gyvenimus, kiti naudojasi kreditais https://www.bekredito.lt ir vis kaupia naujus daiktus, kiekvienam savo.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.