Anykščių bendruomenė miesto parke kurs žaliųjų oazių kompleksą

Bendruomeniškumą ir atsakingą veiklą puoselėjantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Anykščių naujų vėjų ir dar 7 bendruomenės savo sumanytiems projektams įgyvendinti pasidalino net 70 000 eurų dydžio „Maximos“ įsteigtą paramos fondą.

 

„Jau ketvirtus metus besitęsianti programa „Mes – bendruomenė“ dar kartą parodė, kiek mūsų šalyje daug puikių, kūrybingų, iniciatyvių ir pilietiškų žmonių. Tikime, kad konkursą laimėjusios iniciatyvos ne tik praturtins bendruomenių aplinką, bet ir prisidės prie skirtingų Lietuvos kartų tarpusavio ryšio stiprinimo“, –  sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

Anykščių naujų vėjų bendruomenės atstovai konkursui pateikė projektą „Gyvenimo ratas“. „Maximos“ parama projekto autoriams padės miesto parke įrengti žaliųjų oazių kompleksą, kuriame gyventojai bursis kurti, mokytis senųjų amatų, o taip pat – pažinti gamtą ir jos gyvavimo ciklus, nes šioje erdvėje žaliuos gėlės, vaistiniai ir prieskoniniai augalai, augs daržovės.

Pasak bendruomenės pirmininkės Irmos Laurinavičiūtės, projektas, gavęs „Maximos“ paramą, padės miesto gyventojams puoselėti senolių tradicijas bei kurti savitas.

„Mes mylime gamtą, stengiamės gyventi harmonijoje su ja ir mums itin svarbios senosios tradicijos. Norime paskatinti Anykščių gyventojus jas prisiminti ir tuo pačiu – kurti naujas. Džiaugiamės, kad projektas, kuriuo mes labai tikime, tikrai bus įgyvendintas“, – sako ji.

„Naujų vėjų“ bendruomenė nuo pat įsikūrimo 2004 metais bendroms veikloms suburia skirtingo amžiaus Anykščių mieste gyvenančius žmones, įgyvendina įvairius socialinius bei kultūrinius projektus, skatina aktyvų laisvalaikį, gyvenamosios aplinkos tvarkymą bei kraštovaizdžio puoselėjimą. Pasak I. Laurinavičiūtės, laimėjimas „Mes – bendruomenė“ programoje ne tik padės suteikti gyvybingumo miestų erdvėms, bet ir paskatins skirtingų kartų bendravimą.

„Tokie projektai tikrai prisideda prie ryšio tarp skirtingų kartų kūrimo. Įgyvendinę „Gyvenimo rato“ projektą ir įrengę oazių kompleksą, jame, kartu su vaikais, senjorais bei visa Anykščių miesto bendruomene, susitiksime įvairioms edukacinėms, poilsio bei laisvalaikio veikloms. Tarpusavyje dalinsimės patirtimis, organizuosime talkas ir skirtingo pobūdžio dirbtuves, į kurias įsitraukti galės tiek jauniausi, tiek vyriausi miesto gyventojai“, – tikina bendruomenės vadovė.

Šiais metais konkursui, kuriame laukta idėjų, skatinančių skirtingų kartų bendravimą, bendruomenės pateikė 40 projektų. Bendruomenių iniciatyvas vertino iš psichologijos, šiuolaikinio meno, aplinkotvarkos ekspertų suburta komisija, taip pat atlikėjas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis. Šiais metais pirmą kartą surengtame atvirame balsavime internetu bendruomenių projektai sulaukė per 56 000 palaikymo balsų. Į paskutinį konkurso etapą atrinktų iniciatyvų autoriai savo bendruomenių projektus pristatė komisijai, kurioje dirbo 5 „Maximos“ tinklo atstovai ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Evelina Bankauskienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.