Anykščių akademiją baigė V mokinių laida

Pasaulio anykštėnų bendrija savo gretose jungia po pasaulį ir Lietuvą pasklidusius garsius anykštėnus menininkus, mokslininkus, visuomenės ir kultūros veikėjus. Susipažinimas su tokiais žmonėmis praturtina, įkvepia, suteikia vertingų žinių ir pasitikėjimo savimi – juk jei gali kiti, galiu ir aš, tik reikia atrasti, kur būčiau naudingas kitiems ir įprasminčiau savo talentus.
Būtent tokią misiją ir turi Anykščių akademija, vadovaujama rašytojo R. P. Vanago, lydėjusio akademikus nuo pat 2014 metų. Tai jau penktoji, jubiliejinė laida – didžiuojamės ir džiaugiamės į gyvenimą išėjusiais Anykščių krašto mokiniais! Ketverius metus šioje neįprastoje mokslo institucijoje mokėsi J. Biliūno gimnazijos mokiniai, o šiais metais projektas tęsėsi su A. Baranausko pagrindinės mokyklos moksleiviais. Gegužės 13 d. Anykščių A. Baranausko mokyklos dvejų aštuntų klasių mokiniai, lydimi mokytojų R. Stražinskienės ir D. Nefienės, bei svečiai iš Debeikių dienos centro klausėsi V. V. Landsbergio baigiamosios paskaitos apie partizanus ir meilę Tėvynei. Kokių gi daugiau žmonių teko išgirsti moksleiviams? Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre 2018-2019 mokslo metais Anykščių akademijoje svečiavosi alpinistas V. Vitkauskas, rašytojas V. Račickas, biatlonininkas V. Strolia, psichologė J. Ladigaitė, triatlonininkas G. Junevičius, knygų leidybos specialistė K. Kalibataitė, buvęs partizanas J. Kadžionis – Bėda, medalininkas J. Žukas, bei rašytojas R. P. Vanagas – viso 10 unikalių paskaitų apie Anykščių krašto kultūrinį paveldą, istoriją, žymiausius žmones, sportą, literatūrą ir kt., ko nerasi jokiame mokykliniame vadovėlyje. Lektoriams tekdavo nelengva užduotis – per įprastą pamokos laiką – 45 minutes papasakoti pasirinkta tema taip, kad vaikai išgirstų – ne sausai, bet bet atraktyviai, šiltai, iš širdies į širdį. Pavyzdžiui, V. Vitkauskas atsinešė parodyti savo alpinistinius reikmenis ir labai asmeniškus atributus, tokius kaip Nepalo vėliavėlę, padovanotą senos moters, su linkėjimu sėkmingai užkopti į Everestą ir grįžti gyvam, ar V. V. Landsbergis, kuris rodė vaikų sukurtus filmus apie partizanus, nepamiršo pasiimti ir gitaros. Kiekvienas lektorius buvo savaip ypatingas ir įsimintinas, paliekantis atmintyje kažkokį įsimintiną faktą, šiltą jausmą ar pasididžiavimą.
Anykštėnai, pažinkime ir pamilkime savo kraštą, kuriame gimėme ir gyvename. Anykščių akademija atvira visiems, susitikime naujais 2019-2020 mokslo metais!
Anykščių akademiją remia A. ir A.A. Avižienių labdaros ir paramos fondas ir Anykščių rajono savivaldybė.
Justė Latyš, Pasaulio anykštėnų kūrybos centro kuratorė

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.