Anykščiams baudų už tualetus mokėti neteks

Pagal Europos Sąjungos direktyvas, daugiau nei 2 tūkstančius gyventojų turinčios gyvenvietėse privalo veikti centralizuotas vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo sistema, o valstybė privalo užtikrinti, kad 100 proc. gyventojų turi ja naudotis.  Į tokią zoną patenka Anykščių miestas.  Nuo ES direktyvos paskelbimo praėjo daugiau, nei metai. Kaip vyksta individualių Anykščių miesto gyvenamųjų namų prijungimas prie  centralizuotos nuotekų sistemos ir kaip plečiama infrastruktūra mieste, „Nykščiai“ klausė UAB „Anykščių vandenys“ direktoriaus Alvydo Gervinsko.

„Anykščių miesto teritorijoje iki metų pabaigos  Europos Sąjungos direktyvas įvykdysime 98 procentais.  Per daugiau nei metus, kurie realiai prisijungė prie centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos, yra per 100 abonentų.  Dar iki metų pabaigos turėtume prijungti apie 20 abonentų“, – kalbėjo bendrovės direktorius. Paklaustas, kas mokėjo už individualių gyvenamųjų namų pasijungimą prie trasų, direktorius paaiškino, kad daugelis už bendrovės nutiestus tinklus mokėjo patys, dalis gyventojų per projektus gavo finansavimą iš valstybės ar savivaldybės.

Europos komisija 2017 metų vasario mėn. pradėjo pažeidimų procedūrą prieš Lietuvą, nes daug šalies gyventojų vis dar buvo neprisijungę prie centralizuotos nuotekų  tvarkymo sistemos. Jei pažeidimai nebus šalinami, Europos Teisingumo Teismas grasina Lietuvai skirti milijonus eurų siekiančią baudą, nes Europos Sąjunga jau yra išmokėjusi Lietuvai milijardą eurų, kurie buvo skirti vandentiekio ir nuotekų plėtrai Lietuvoje.

Dalina RUPINSKIENĖ

5 komentarai

  1. Tai kur tas milijardas?

  2. Anyksciu senamiestyje yra nevienas namas, ar butai be vandens ir kanalizacijos, man kazkaip galai nesueina ką sako

  3. Tikrai taip senamiestis daug kas dar neturi

  4. Kas tęs darbus kurkliuose? Nes esama imonè neturi tokios technikos, kad źemose vietose iškastu atitinkamo gylio griovius, tai pusei miestelio darbai nepadaryti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.