Anykščiai – viena iš dešimties blogiausių savivaldybių

Šią savaitę buvo paskelbtas Vilniaus politikos analizės instituto savivaldybių gerovės indeksas. Vertinant 2017 m. statistikos duomenimis pagal penkis rodiklius buvo sudarytas bendras savivaldybių indeksas. Anykščiams reitingas negailestingas – skirta 8 nuo galo vieta.

Tyrimo vadovas dr. Gintaras Šumskas žiniasklaidai teigė, kad visi penki komponentai, pagal kuriuos buvo sudarinėjamas indeksas, buvo skirti tam, kad pamatuotų pagrindinį tikslą, gerovę, galimybes, patrauklumą gyventi savivaldybėse.
Anykščiai indekse surinko 3,4 balo ir išsirikiavo indekso apačioje. Prasčiausiai pagal visus rodiklius indekse įvertintos šios savivaldybės: Zarasų, Lazdijų, Ignalinos, Kalvarijos, Kelmės, Kupiškio, Alytaus, Anykščių, Biržų ir Joniškio. Anykščių rajono savivaldybė – aštunta nuo galo. Indekse pirmauja Vilnius, surinkęs 8,1 balo, o reitingo vidurkis – 4,5 balo. Blogiausias yra demografijos rodiklis – pagal jį, iš Anykščių daug žmonių emigruoja, o didžioji gyventojų dalis – garbaus amžiaus. Užimta šiame reitinge paskutinė vietą Lietuvoje.
Linas BITVINSKAS

14 Komentarai

 1. Liūdna kai valdo trumparegiai… Ir tenori gerovės tik sau, tokie ir rezultatai

 2. Juk mūsų “kurortineme” miestelyje taip išvystytas “turizmas” . O kiek jaunimo ir niekas iš mūsų Anykščių neemigruoja. O jeigu kas bandė ,tai atgal sugrįzo. Nes ir pas mus labai daug ,gerai apmokamų darebo vietų. Paklausius mūsų biurokratus ,čia rojus zemėje…

  • Nesutikčiau su Jusu nuomone. Tai del kokios priezasties daug jaunimo isvyksta i uzsieni ar i didesnius miestus? O gal labai del paprastos priezasties nevertina ir nenori priimti i darbus. Moka centus o dirbt reikia uz kelis asmenis.

 3. premjero patarėja

  jei didžioji gyventojų dalis – senoliai, tai nėra blogas rodiklis. Reiškia aplinka lemia ilgaamžiškumą, žiūrėkite gerąją reikalo pusę. Aišku, sodrai tai yra problema – daug pinigėlių pensijoms išeina. Kita vertus, jei žmonės kitose savivaldybėse miršta nesulaukę 60-ties metų, tai pagal tą rodiklį viskas gerai gaunasi?

  • Tai atsiliekate mirtingumu, nevykdote plano…jaunimas išvykęs, senolius numarinsit, daug vietos imigrantams iš Afrikos, Azijos pats laikas paruošti. Taip sakant turizmo vystymo kelias yra gerai pasirinktas, norint sunaikint lietuvius.

 4. Istorija teisia!

  “Anykščių rajonas – labiausiai nusenęs Lietuvoje, iš jo smarkiausiai bėga žmonės.”- cha cha cha! Aštruoniolikja metų turėjo praeiti, kad taip negailestingai tiesa badytų akis, jog galų gale visi praregėtų. Tai kas ten kažkada darė perversmus, a? Kas neleido ateiti investicijoms? Kas kišo koją smulkaus ir vidutinio verslo vystymui? Kurie neleido žmonėms gerai apmokamo darbo duoti? Kas piemenį sodino į mero postą? Kas prievarta kurortino rajoną, a? Ar bent vienas sąžinės graužiamas nusipolitikavęs niekšelis paleido sau kulką į kaktą supratęs, kiek per savo durnumą pakenkė Anykščiams?! Ne! Tai ir nėra čia ko dabar inkščia! Patys taip norėjote. Tai ir turėkite!!!

 5. Anykščių nekeisčiau į nieką kitą.Kam blogi rodikliai-tegu.Ne pagal reitingus gyvenam.Anykščiuos gyventi GERA!!!!

 6. Ačiū gerb. TUBIUI.
  DĖKUI IŠTIKIMAM TUBIO BANDRAŽYGIUI OBELEVIČIUI.

 7. kad obelevicius istikimas visoms partijoms buvo ,juk ji lovys ir rode per tv kas traukia

 8. Čia priėjo "Kinziulis"

  Čia ne tik Anykščiam gedulas, viskas tik į Vilnių…

 9. Sakote nieko nedaro, kad pakeisti situaciją? Daro. Kai kiti merai siekia išlaikyti ligoninės, mūsų padeda valdžiai pasiekti likvidaciją
  Nebus ligoninės, senukai greičiau išmirus ir rezultatai pagerės.

 10. Po kovo 3 reiks rinktis tarp Vaigino ir Obelevičiaus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.