Anykščiai turi dar vieną mokslų daktarę

Gruodžio pradžioje iš Anykščių rajono kilusi aktorė Brigita Bublytė apsigynė doktorantūros projektą ir tapo mokslų daktare.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje aktorė Brigita Bublytė gynė doktorantūros projektą „Balso tembro transformacijos: etninių tradicijų praktikos poveikis šiuolaikiniam atlikėjui“.
Gynimas truko dvi dienas. Pirmąją buvo ginama kūrybinė dalis. Vyko  dokumentinio filmo „Sutarmenko“ (rež. Armas Rudaitis, 2016) peržiūra. Filmas apie doktorantės Brigitos Bublytės spektaklio „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“ kūrybinį procesą ir rezultatą. Muzikinio spektaklio „Rasų ratas“ (2016) trumposios versijos peržiūra, kurio premjera įvyko 2016 m. Anykščių menų inkubatoriuje – menų studijoje“.  Brigitos Bublytės tyrimo pagrindu tapytų schemų paroda „Balsinės raiškos vizualizacijos“. Antrąją dieną vyko meno doktorantūros projekto meno dalies gynimas.
Gynimas praėjo sėkmingai, tad Anykščiai gali didžiuotis dar viena mokslų daktare. Doktorantūros studijas B.Bublytė krimto Barselonoje.
Režisierė, aktorė ir dainininkė, kilusi iš  Svėdasų krašto (Narbučių k.), anykštėnus jau ne kartą džiugino savo pasirodymais. Ji į vieną sujungė du archajiškus  muzikavimo žanrus – ispanišką flamenką ir lietuviškas sutartines. Jos spektaklyje „Flamenko ir sutartinių jungtuvės“, kuris buvo rodytas ir Anykščiuose, susipynė į vieną pietietiškas temperamentas ir lietuviškas santūrumas.
Filmas apie šio spektaklio kūrimą „Sutarmenko“ taip pat buvo rodomas Anykščiuose.
Linas BITVINSKAS   

4 komentarai

  1. Tai Baublytė ar Bublytė?

  2. premjero patarėja

    Kaip ir nežinome tokios darbuotojos nei Anykščių kultūros centre nei menų centre. Prie ko čia Anykščiai?

  3. kas ten zino ,svarbu parasyti vistiek mums jokios naudos

  4. Saunuole mergina, kad tiek pasieke. Ir jokio skirtumo ar is Anyksciu ar nuo Svedasu krasto. Tiek Anyksciai tiek Svedasu krastas gali didziuotis rasytojais, poetais ir menininkais. Sekmes ir toliau siai doktorantei. Tai Lietuvos deimanciukas…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.