Anykščiai po rinkimų bus valdomi iš Vilniaus?

Kovo 3 dieną vyksiančiuose rinkimuose į savivaldybių tarybą Anykščiuose dalyvaus 5 partijos ir visuomeninis komitetas. Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje galima pasižiūrėti, kiek politikai ruošiasi išleisti būsimiems rinkimams. Paaiškėjo, kad ne visos partijos, siekiančios patekti į Anykščių rajono taryba, rinkimuose registravosi kaip savarankiški dalyviai, o yra atstovaujamos centrinių partijų.

Kol kas VRK ataskaitose matoma, kad Darbo partija disponuoja 1300 eurų, Lietuvos socialdemokratų partija 5796 eurais, K. Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ 7602 eurais. Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai deklaruoja, kad rinkimams kol kas turi 0 eurų, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis prie sąrašų nerodo aukų.

VRK Vyriausioji specialistė Rimantė Ivaškovaitė „Nykščiams“ sakė, kad rinkimų kampanijos dalyviai privalo deklaruoti gautas aukas. „Per 5 dienas gautas aukas  privaloma įvesti. Jei nėra įvesta, ko gero, aukų nėra“, – sakė R. Ivaškovaitė. Tiesa, ji patarė besidomintiems rinkimais atkreipti dėmesį, kokia raidė yra parašyta prie sąrašų. „Jei prie partijos yra raidelė „S“, tai reiškia, kad tai yra savarankiškas rinkimų dalyvis, o jei raidė „A“ – tada rinkėjas nieko nematys, nes tai reiškia, kad partijos skyrius ne  savarankiškas, o atstovaujamas rinkimų dalyvis“, – sakė R. Ivaškovaitė.

Taigi, iš 6 Anykščiuose  į rinkimus einančių jėgų tik 4 deklaruoja, kad yra savarankiški dalyviai: Darbo partija, Lietuvos socialdemokratų partija, K. Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis VKR deklaruoja, kad rinkimuose yra atstovaujami partijų.  “Atstovaujamųjų politinės kampanijos dalyvių sąrašus gali skelbti politinė partija, kurios vardu ir interesais jie veikia. Jie neturi teisės gauti aukas ir turėti turtinių prievolių dėl išlaidų politinei kampanijai bei turėti politinės kampanijos sąskaitą” , – apie tai, kuo skiriasi atstovaujamieji nuo savarankiškų rinkimų dalyvių, aiškina www.rinkejopuslapis.lt

Gana netikėta, kad rinkimuose į Anykščių savivaldybės tarybą deklaruodami, kad eina dirbti dėl Anykščių, valstiečiai ir liberalai pasirinko dalyvauti ne kaip savarankiški rinkimų dalyviai. .Ar tai reiškia, kad ir Anykščių reikalai, jų sėkmės atveju, bus sprendžiami centrinių partijų būstinėse Vilniuje?

NYKŠČIAI

8 Komentarai

 1. Nu gražiausiai….

  • Kažkoks prakeikimas...

   Balsuodami už Vaiginą Anykščių rajono žmonės ne antrą kartą apsijuoks per visą Lietuvą, o trečią! Pirmas buvo ne Gretos Kildišienės išrinkimas, ne! Pirmas buvo tada, kai Anykščių rajonas triuškinančiai (kaip ir Alytus) į Seimą išrinko A.Valinsko “Šoumenų partiją”. Dabar visi gėdijasi, suka akis į šoną ir nenori prisipažinti, kad butent jie už “cirkininkus” balsavo. Patys prisiprašė, kad jiems valinskiniai su kubiliniais persijas nukarpytų, invalidumo pašalpas nurėžtų, Kažkoks prakeikimas ant tų Anykščių… Nejaugi ir vėl Dievas, norėdamas žmones nubvausti, trečią kartą atims jiems protą?

 2. PASIŪLYMAS

  Antanui Baurai ir Valstiečių partijai. Kam jums užsiciklinusiai brukti į merus vis labiau apsijuokiantį kandidatą D.Vaiginą, apie kurio ankstesnę veiklą ligoninėje vis daugiau detalių aiškėja. (Ir apie asmeninį gyvenimą taip pat!) Jei neturite rimtų ir tinkamų kandidatų į merus vyrų, kodėl jums neiškėlus moters kandidatūros? Tai labai atitiktų ES demokratijos principams! O tinkamų kandidačių moterų savo tarpe jūs turite. Siūlau pamąstyti ir ryžtis!

 3. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Siai dienai nebera net teorinio mechanizmo, kad rinkimai taptu negaliojanciais ir butu perimtas rajono valdymas tiesiogiai is “Vilniaus”. I taryba is vis tai neimanoma. Nes neisrinkta taryba butu laikom jei uz politiniu partiju sarasus balsuotu maziau nei 4 % dalyvavusiu rinkeju. Ne nuo rajono zmoniu, o nuo balsuot atejusiu. Ir ne maziau 6% komitetu ir ale nepriklausomu sarasu.

  Tai yra kad musu savivalda butu valdoma tiesiogiai is Vyriausybes, kadangi yra 5 partijos ir vienas visuomenines komitetas. I rinkimus turetu surinkti apie 18 ar dar maziau moteryciu . na is didziosios “Kulturkes”. Ir susigrupavusios po 3, pries tai aisku pakyletais tonais, vienos apie kitas isreiskusios pakyletas mintsi, tos trijules prabalsuotu atskirai uz kiekviena partija, ir likusi trijule uz komiteta. Net tokiu atveju bus ne valdymas is Vilniaus, o pakartotini rinkimai panasiai po 3 menesiu. O rajona toliau valdys dabartine taryba, su sukiu “VISISKA LAISVE PAPUGOMS”.

  I merus ir anksciau i seima ir transformuotas seniai reikalingas 40% potencialiu rinkeju skaicius. Ypac ta galimybe kad ne savivaldos is Vilniaus, o dabartine visa Lietuva is Biruselio, ypac kaip matome saugumo tarnybos tiesiogiai is Briuselio, butu gelbejimosi nors sioks toks ratas, kulturinese palmese skestanciai Lietuvelei. Dabar tas 40% ir 1/5 nuo rinkeju balsu tik norint laimeti is karto rinkimus be antro turo. Antrame ture is vis jokie skaiciai nebegalioja, nors i juos susirinktu nors tik 3 gerbiamosios is garsiosios “Kulturkes”.

  Is ties nepriklausomybes pradzioje buvo paliktas valstybei saugiklis, tiesioginiams “valdymams”. Jie jau senokai panaikinti. Beje del ju panaikinimo ir transformaciju nesu mates debatu, visada kitam kame vykdavo daug idomesni liaudziai politiniai sou.
  ___________________________________________________________
  O cia tie partiju ir sarasu auku mechanizmai is vis ne prie ko prie to tiesioginio valdymo. Cia tiesiog biurokratinis mechanizmas kam as toks kaip Kvazimodas galiu aukoti savo vargana eura, kam ne. Nes reikalingi izdininkai , apskaita ir visas kitas bla bla bla, kad tipo aukos nenukeliautu visai ne politiniais tikslais. Ir aukos visai ne partiju ir sarasu finansu apskaita. TIK AUKOS. Kaip Lajaus tako ar Baznycios juodoji dezule.. O aiskiai parasyta toliau politines partijos, sarasai finansuoja rinkimine kompanija asmeninemis lesomis.

  Tai ar nesupainiojote partiju ir sarasu finansavimo mechanizma su aukomis ir tuo valdymu is Gedimino pilies?

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Na as cia truputi pajuokavau su ta 18 is Kulturkes. Man labai patinka sios asmenybes, kaip jos graksciai juda per miesteli. Tos dvi aiskiai isreikstos asmenybes puses vienu kartu. Kas svarbiausia eisenoje. Viens i prieki tas isdidus AS. AS…. Ir du atgal tas nesuprastos ir nelaimingos pelenes juodasis AS. Ir viens i prieki. ach ach. I prieki ach ach. Taip ir linguoja kaip isdidus burlaiviai i “Bermudu trikampi” kuriuos seniai emocine igula paliko likimo valei. Ir matyt tik toks kaip Kvazimodas gali suprasti ju kampus , cunamius ir stiliaus valandas.
  __________________________________________________________________________
  O niekaip kaip minejau net teoriskai prie bet kokio rinkeju skaiciaus esant 6 sarasams ir nors visiskai tolygiai pasiskirscius rinkejams, visada gausim maziausiai 16.6666666666% . Tai tas istatyminis 4 nei ramunes nei bites. Imanomas dar atvejis jei apie 80% biuleteniu taptu negaliojanciais, ir nuo nuosimciu liktu tik mano minimi 18 -19% nepakartojamu “BURLAIVIU” is kulturinio gyvenimo.
  _________________________________________________________________
  Ko tais ramu, tyku…. Nei apie “burlaivius” nei apie politiku ner su kuom pasrukuot.. 🙂

 5. užtenka mums moterų ,reikia griežtos rankos vyriškos kuris galėtu atidubasint į koki pušinėlį nusikaltusi nuvežti

 6. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Tai tu Joneli kai rezei tai rezei….. Nezinau kiek amzelio nugyvenes, bet negi siais laikais ir iki siol manaisi, kad savo kakla i reikiama krypi, savo valia sukioji? Taip sakant savo valios seimininkas? Na cia tai isskirtinis atvejis turetu buti… Arba uzsipilus kaip reikalas kazko, arba tas kaklas taip profesionaliai suteptas ir tokiais svertais sukiojamas, kad tau atrodo, kad tai tavo paties nuomone ir reikia kryptimi jis pasuktas? 🙂

  As dabar ir misliju, kokias stebuklingas miksturas tokiam kaklui naudoja tavo tas antrasis AS. Na bet maza, gal is Simoniu girios kilusi tavo didzioji JI. Garsejanti giria ir raganomis ir burtininkemis. Tai ziurek Jonel kad bet koks pusynelis netaptu tik gelytemis pries tuos burtus. Maza ka. 🙂
  ________________________________________________________________
  O kas liecia pusynelius, tas tiesa. Tulpiu vazonai nemenkai ten ne tik nuveze ir pakase ir krasto intelektualu, ir inteligentu, ir senoliu ir net vaiku. Va ir turime fainu buratinu krasta. Kurie labai gerai kitu protuose gaudosi. Galima sakyti isskirtiniai visoje Marijos zemeje.

  Tai sakot per paskutine kadencija sunkiai vezt sekesi…. ? Reikia patirti atnaujint… Tik tie vezejai paprastai bobiskais balsiukais gieda. Jie kieti kur didele ju persvara, tiek fizine tiek teisine. O va realioje dvikovoje jie tik liezuviais paloti. Kam kovot, kai lengviau bambalinius pasamdyt ir atliks juoda darba. Velnias zino, gal jie patys savi turi ta MOTERISKA AS. Ta toki saldziai graziai giedanti. Su prieteliais ne dvikovose o vezimais kazkur kazka suformuota. Dar nemaciau tokiose chebrytese nors kiek isreiksta vyriska AS.
  __________________________________________________________________
  Cia jau mane si karta nustebinai jonas. Ir savo kakla manaisi savarankiskai sukioji. Ir vyriskuma matuoji bobiska israiska, pusyneliais. Juk veza dazniausiai ne vienas viena? Ir ne plikomis rankomis? Kiek daug tam reikia vyriskos jegos ir intelekto ? 🙂

 7. Cia juk tik rinkimines kampanijos metu, kad butu taupomos partijos lesos, kad nereiketu kiekvienam skyriui samdyti izdininku, kad nereiketu atidarineti kiekvienam skyriui rinkiminiu saskaitu ir pan.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.