Anykščiai pakeliui į raudonąją zoną

Savivaldybes pagal sergamumo rodiklius skirstyti į tris zonas – žaliąją, geltonąją ir raudonąją, iki šiol buvę žaliojoje zonoje Anykščiai pasislinko į geltonąją.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Anykščiuose šiuo metu koronavirusu serga 21 žmogus, nė vienas iš jų negydomas Anykščių ligoninėje. Pasveikusių – 13 asmenų.  Kyla klausimas, kam tada įsteigta karščiavimo klinika, jei ji negydo ligonių?

Geltonoji zona reiškia, kad joje esančios savivaldybės, siekdamos suvaldyti tolimesnį koronaviruso plitimą, turėtų būti pasiruošusios bei atsakingai laikytis visuomenės sveikatos ekspertų rekomendacijų.

Į geltonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas didesnis nei 25, bet neviršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – lygus ar didesnis negu keturi procentai arba sergamumas 25-150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, o teigiamų testų – mažiau kaip keturi procentai.

Į raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, arba tos, kuriose sergamumas bus didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, t. y. savivaldybėje turi būti užregistruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę. Savivaldybės vertinamos, atsižvelgiant į tris kriterijus: 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų procentinę dalį iš atliktų tyrimų per 7 dienas ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, procentinę dalį per 7 dienas.

NYKŠČIAI

7 komentarai

  1. Karščiavimo klinika įsteigta, tam kad neišmaišytų švarus ir nešvarūs srautai

  2. gal kai gris meras is atostogu tai suvaldis plitima .

  3. pakvies susitelkti ir kartu įveikti mus užgriuvusią negandą.
    Tik niekaip nesuprantu, kodėl išsimokėjo premijas už Covid-19 suvaldymą.
    Gal grąžins?

  4. tai kad dar pekeliui i geltonaja 🙂

  5. Skirstymo į žalias, geltonas ir raudonas zonas nebeliko visoje šalyje paskelbus karantiną. „Karščiavimo klinika“ ligonių niekada negydė ir negydo. Ne tokia jos paskirtis. Žiniasklaida turėtų teikti teisingą ir objektyvią informaciją.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.