Anykščiai neteko vieno tarptautinio festivalio

Gruodžio 1–5 dienomis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekoje vyksta tarptautinis pasakojimo festivalis SEKAS 2020. Anksčiau šis festivalis vykdavo Anykščiuose.

 Šiemet, kaip ir turi būti karantino sąlygomis, festivalis vyks virtualiu būdu. Gruodžio 1–5 dienomis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekos rengiamo festivalio tema „Artimi ir tolimi kiekvieno žmogaus gyvenimo herojai“. Festivalyje SEKAS 2020 ypatingą dėmesį skirs stiprių ir drąsių moterų istorijoms, mitams ir pasakoms. Savo pasakojimais čia dalinsis įvairių šalių žodžio meistrai: rašytojai, aktoriai, bibliotekininkai, dėstytojai ir kiti šios srities specialistai: i Rose-Marie Lindfors (Švedija), Jan Blake (Jungtinė Karalystė), Daiva Ivanauskaitė (Jungtinė Karalystė), Milda Varnauskaitė (Nyderlandai) ir t.t. Pasakojimo meno festivalio SEKAS 2020 programa vyks virtualioje erdvėje, todėl dalyvauti gali visi. Programoje – kūrybinės dirbtuvės plačiajai auditorijai, mokymai atminties institucijų specialistams, edukaciniai užsiėmimai vaikams.

Reikia paminėti, kad šis festivalis vykdavo Anykščiuose, bet festivalio sumanytojai Jurgitai Bugailiškienei tapus Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktore, festivalis persikraustė į Panevėžį.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. vyksta mažoji kultūros paslaugų emigracija iš rajono centro miestelio į apskrities miestą. Taip buvo ir prieš 100-tą metų ir dar akstesniais laikotarpiais. Faktas, kad tik su pašaukimu dirbantys arba valdantys mistelius, išmintingi ir veiklūs žmonės pritraukia į lokalias vietas daugiau kultūros ir pažinimo veiklų veiksmo, sukrdami visuomenės socialinio pasitenkinimo vertes.

    .

  2. Muziejuje būdavo.

  3. Kaip žinia, Anykščiuose dažnai svetingumas ir priėmimas yra tik deklaruojamas, o realios pagalbos nesulaukus, jei nesi valdžios globotinis, belieka migruoti toliau.

  4. Festivalis persikraustė į internetą. O Anykščių biblioteka turi savo “ grandus“ , kurie neabejotinai sugalvos kažką naujo. Nereikia liūdėti dėl šios “ netektues“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.