Anykštėnų išaugintos gėlės – šventoje visiems tikintiesiems vietoje

Aušros vartų Dievo Motinos paveikslas Vilniuje nuo šio pavasario puošiamas gėlėmis, kuriuos žinoma žurnalistėLiepa Rimkevičienė įsigyja iš Anykščių krašto augintojų. Iniciatyvos autorė, kurios šeimos šaknys Andrioniškio krašte, tokiu būdu prisideda prie ypatingo ir bene lankomiausio sostinės kampelio gražinimo. Þinoma moteris nori, kad vienoje svarbiausių Lietuvos vietų, kur yra išlikusi gynybinė valstybės siena, jaustųsi Anykščių krašto dvasia.
Liepa Rimkevičienė
Septyniasdešimt šešerių tremtinė Emilija prie pensijos prisiduria augindama kardelius. Jau daug metų jie su vyru Matu gyvena nedideliame namelyje Anykščių centre. Kiemas jų mažokas, bet visas nuaugęs kardeliais. Dar vieną lopinėlį kardelių jie turi pievoje šalia Anykščių. Vakar aplankiau Emiliją ir karu važiavome į jos kardelių pievą.

– Tai su tavo mašina važiuojam ar su mano?

– Tai gal su mano.

– Patinka man tavo žvėriukas. Kiek čia arklių?

– Kad nelabai domėjausi, bet, matyt, pakankamai.

-Oi, smagiai vairuoji! Kiek buvo metų kai išmokai?

– Gal keturiolikos, čia netoliese kaime, su senelio Þiguliu. O teises tai jau aštuoniolikos išsilaikiau.

– Va matai, aš irgi nuo keturiolikos vairuoju. Sibire Irkutsko srity mano broliai remontuodavo motociklus. Ir už tai, kad nuplaučiau stūmoklius, leisdavo man po to su tais motociklais pasivažinėti. Man taip patiko, kad ten Sibire ir praleidau jaunystę ant motociklo. Šešiolikos išsilaikiau teises, o grįžusi į Lietuvą pirmiausia motociklą nusipirkau. Tai kai savo būsimą vyrą sutikau, užsisodinau jį ant balno, taip iki šiol visur kartu ir važinėjam. Jis net teisių neturi, nes kam jam?

– Tai iki šiol motociklą vairuojate? Gal bent su tuo lopšeliu?

– Oi, lopšių tai niekada nemėgau. Nepajusi su jais tos jėgos ir malonumo vairuojant.

Taip besišnekučiuojant privažiavom jos kardelių pievą. Priskynėm du glėbius Emilijos kardelių, o šiandien jie sužydėjo Aušros vartuose, kartu su viržiais, šermukšniais ir net ąžuolo lapais, aplipusiais gilėmis. Po kelių dienų, kai kardeliai išsiskleis Marijos pašonėje, bus labai gražu ir, tikiu, kad ta ąžuolų ir tremties atlaikyta laisvės galybė skleisis toli ir ten, kur jos labiausiai reikia. Juk Marija – kaip ir meilė – kantri ir maloninga.Liepos Rimkevičienės nuotraukos

{mosloadposition trade}

Vienas komentaras

  1. Galima tik pasidžiaugti tokia paprasta, bet kartu labai gražia iniciatyva ir, žinoma, žmonėmis, kurie mielai prijaučia šiai minčiai. Gyvos puokštės tikrai puiki idėja papuošti šventą vietą, o ir patys Anykščių senjorai jaučiasi prisidėję.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.