Anykštėnės galėjo tapti prekybos žmonėmis aukomis

Šiaulių apygardos prokuratūra praneša, jog nusikaltėlių bandymas pasipelnyti iš prostitucijos baigėsi dar Lietuvoje, o 4-ių kaltinamųjų byla jau perduota teismui. Jiems gresia laisvės atėmimas nuo 10-ties iki 12-kos metų.
Istorija, kuri prasidėjo 2015 metų pradžioje, pribloškia gebėjimu manipuliuoti silpnais, visuomenėje pažeidžiamais žmonėmis. Tyrimo metu nustatyta, kad 2015 metų sausį prostitucijai į Ispaniją buvo verbuojamos 7-ios Kupiškio bei Anykščių rajono gyventojos. Vienas kaltinamųjų 50-metis D. D. paprašė savo 27-eriais metais jaunesnės draugės A. B., kad ši verbuotų ir pasirūpintų lietuvaičių atgabenimu į Ispaniją, kur jis jas išnaudotų prostitucijai.
Kaltinamoji nusprendė veikti ne viena ir, kad atrodytų užtikrinčiau ir rimčiau, paprašė pažįstamos merginos pagalbos. Abi merginos ieškodavo galimų prostitučių įvairiais būdais: per socialinius tinklus, tiesiog gatvėje ar paskambindavo joms, gavus telefono numerį. Nusikaltėliai aukas pasirinkdavo ne atsitiktinai – verbuodavo merginas, kurių materialinė padėtis buvo sunki, be to, daugelis jų pasižymėjo socialinių įgūdžių stoka, kai kurios net turėjo tam tikrų sveikatos sutrikimų. Moterims užteko drąsos verbuoti labai jaunas merginas, viena iš jų buvo nepilnametė.
Verbuotojos atvykdavo į merginų namus, pasikviesdavo į savo automobilį ar kalbindavo viešose vietose. Vienos užmaskuotai buvo raginamos vykti į užsienį dirbti gerai apmokamo auklės, namų tvarkytojos ar modelio darbo, o kitoms tiesiai šviesiai buvo siūlomas prostitutės darbas. Abi kaltinamosios bandė įtikinti, kad kitaip nei Lietuvoje ten tokia veikla legali, o uždarbis per dieną gali siekti net 1000 eurų.
Laimei, visos merginos atsisakydavo vykti į užsienį. Tokį sprendimą priimdavo pasitarusios su šeimos nariais, pablogėjus sveikatai ar iš karto supratus, kad gali būti išvežtos išnaudojimui.
Į keblesnę situaciją buvo papuolusi tik viena iš nukentėjusiųjų. Tik policijos pareigūnams išvadavus ją iš vieno iš kaltinamųjų namų, esančių Kupiškio rajone, jai pavyko pasprukti. Beveik parą nukentėjusiajai nebuvo leista išeiti, o atvykę kaltinamieji D. D. su A. B. ją verbavo važiuoti uždarbiauti.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.