„Anykščių vyno “ laukia sunkūs laikai

Taip teigė eksparlamentaras vakar, po Anykščių rajono tarybos naujosios koalicinės sutarties pristatymo. Jo žiniomis, paprastai akcizų alkoholiui didinimas proporcingas bedarbių skaičiui augimui. Tačiau po Sveikatos ministro A. Verygos apsilankymo LRT laidoje „Dėmesio centre“ aiškėja, jog „šakės“ laukia ne tik alkoholio pramonės.
Su Ričardo Sargūno nuomone iš dalies nenorėjo sutikti šalia mindžikavęs „valstietis“ Antanas Baura. Jo teigimu, bendrapartiečiai nesiekia sugriauti to, kas pastatyta. Paprasčiausiai norėtų, jog tauta mažiau gertų.
„Jei mokesčius kels palaipsniui ir po truputį, neturėtų būti labai blogai“, – R. Sargūnui prieštaravo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkas.
Tačiau A. Bauros ramybė gali būti ir apsimestinė. Po Aurelijaus Verygos pasirodymo laidoje tapo nebeaišku, kaip bus siekiama, kad mažiau suvartotume alkoholio. Ministras anksčiau teigė, jog akcizas bus didinamas alui ir vynui. Vakar besiveldamas ir besipainiodamas jis vis dėl to sugebėjo išaiškinti, jog minėtas mokestis didės iki ribos, kol buteliuose esantis grynasis alkoholis kainuos vienodai, o geriančiajam nebebus jokio skirtumo, ką gerti. Tačiau ministras, tikriausiai, nepasiskaičiavo, jog grynasis alkoholis ir dabar kainuoja beveik vienodai tiek aluje, tiek degtinėje.  Be to, tautos blaivintojas sugebėjo išaiškinti, jog girtuokliams nebeapsimokės važiuoti prisigerti nei į Latviją, nei į Lenkiją, nes mūsų pavyzdžiu paseks ir kaimynai, t.y., kaip ir Lietuvos valstybė žlugdys savo pramonę. A. Veryga – įsitikinęs, jog blaivinti lietuvius tikrai padės lenkai, po to čekai ir net vokiečiai.
„Anykščių vynas“ visada gyveno sunkiai – eksportas buvo minimalus, o „žvėriška“ optimizacija dar leido šiaip taip sudurti galą su galu. Dabar tai bus „šakės“, nes „valstietis“ A. Veryga imasi ne sveikatos reikalų, bet Finansų ministro darbų… Gal susimaišė? Po vakarykščio išstojimo tenka konstatuoti – kažkas negerai… O ką darys tikrieji alkoholikai, kuriems reikia tiesioginės Sveikatos ministerijos kuruojamų įstaigų pagalbos?…     
„Valstietis“ psichologas, panašu, jog labai užsispyręs ir nespėjęs, kaip jam rekomenduojama, – atvėsti – pasieks, kad amžiaus tradicijas turinti vindarystė Anykščių rajone bus sunaikinta, bet ar bus kam iš to naudos?..
Vėliausiai kai kas dėl to džiaugsis po ketverių metų, tačiau, įvairiomis prognozėmis, to nereikės laukti.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.