Anykščių geležinkelio stotyje rodys filmus

Po rekonstrukcijos buvęs prekybinis sandėlis taps kino teatru, kuriame bus įrengta ir scena.
Pastatas jau pusmetį priklauso A. Baranausko ir A. Vienuolio-Þukausko memorialiniam muziejui. Jį planuojama prikelti naujam gyvenimui ir tam lėšų ieško tiek rajono savivaldybė, tiek Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.
„Nežiūrint į tai, kad stovis prastas, sieksime sutvarkyti. Praradus šitą šimtametį statinį, būtų sugadinta visa aplinka. Ten užkonservuotas laikas. Þmonės net aikčioja, kad erdvėje nepamatysi nieko iš 21-o amžiaus. Pastatas įtrauktas į kultūros paveldo aprašus kaip vertybė ir negali išnykti. O šiuo metu vyksta techninių projektų rengimas ir netrukus turėtų paaiškėti, kiek kainuos rekonstrukcija. Medžio konstrukcijos atrodo išsilaikiusios neblogai. Tačiau tikrai bus pakeista stogo danga, o pats pastatas bus pritaikytas funkcionuoti tik šiltuoju metų laiku. Viena jo dalis bus įrengta menininkams, o kita eksponatų saugyklai“, – teigė A. Baranausko ir A. Vienuolio-Þukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas.
Stoties sandėlį iš Anykščių rajono vartotojų kooperatyvo savivaldybė įsigijo už paslaugą. Verslininkai sutiko unikalų statinį perleisti už žemės atskyrimo dokumentų sutvarkymą.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.