Antano Vienuolio progimnazijoje naudojamos keturšalės sutartys sudomino užsieniečius

Birželio 4-6 dienomis  Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė,  mokytojos Audra Steponavičiūtė  ir Asta Oznanskienė  dalyvavo baigiamajame tarptautinio  projekto Erasmus +KA2 „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ renginyje, kuris vyko Rumunijoje, Fienni miesto Diaconu Coresi mokykloje. Be jau minėtų mokyklų susitikime dalyvavo ir projekto koordinatoriai iš Ispanijos Villareal Ceip Cervantes mokyklos.

Vizito metu dalyviai analizavo projekto sėkmes ir iššūkius, aptarė visas vykdomas ir jau įvykdytas veiklas, patirtis, kurias progimnazija perėmė iš užsienio kolegų. Mokytojai išbandė Rumunijos mokykloje taikomus aktyviuosius metodus klasių valandėlėse ir tėvų susirinkimuose, vedamos pamokos su tėvais  pagalbininkais pagal Ispanijos mokyklos modelį. Užsienio kolegos žada perimti Antano Vienuolio progimnazijoje naudojamas keturšales sutartis, kurios leidžia pasidalinti mokytojų atsakomybe su mokiniais ir jų tėvais dėl mokymosi rezultatų.

Iškilmingas projekto įvertinimas ir sklaida Fienni  mokyklos tėvams bei miesto bendruomenei vyko Kultūros centre. Visi Tarptautinio partnerių susitikimo dalyviai pasakojo, ko išmoko vieni iš kitų, kad tėvai aktyviau dalyvautų mokyklos gyvenime. Patirtimi pasidalino ir tėveliai, kurie savo šeimose apgyvendino vaikus iš projekto partnerių šalių.

Apibendrindami projektą dalyviai padarė išvadą, kad  skirtingose šalyse gyvenantys paaugliai domisi vienodais dalykais, šeimos sprendžia panašius konfliktus, mokyklos ieško būdų ryšiui su tėvais stiprinti, o tėvai, kurie supranta savo įtakos vaikams svarbą, nori aktyviai ir naudingai dalyvauti mokyklos gyvenime.

Asta Oznanskienė

Vienas komentaras

  1. Pinigu plovimas, matai, cigonai kurie visa gyvenima, kaip musu tevam “Lt stojus “uzdarbinedavo is arkliu, senus parduodavo kaip jaunus. Mes i euro zona stojom 2004, pirmi o jie po gero desimtmecio. Jai toki suda rasote, tai Radzio eikit klaust ka daryti? Ar vaikai i europa bus vedami?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.