Antaninės: muzika prie klėtelės ir svečiai iš kitų miestų

Besitvenkiantys lietaus debesys sekmadienio vakare ratu aplenkė Antano Baranausko klėtelę, prie kurios buvo surengtos tradicinės literatūrinės-muzikinės Antaninės. Karantinui baigiantis, į pirmąjį masinį renginį Anykščiuose po trijų mėnesių pertraukos būriais rinkosi ne tik anykštėnai – išgirdę apie tokį renginį, svečiai važiavo iš Kauno, Vilniaus, Utenos ir kitų šalies miestų.
Prisiminti ir pagerbti žymiuosius Anykščių Antanus Antano Žukausko-Vienuolio memorialinėje sodyboje visus subūrė ryškiausia šio laikotarpio jaunimo muzikos žvaigždė atlikėjas Vidas Bareikis. Jis surengė ne tik žadėtą akustinį koncertą, bet ir visą pramoginį šou su netikėtomis improvizacijomis, į kurias įtraukė net ir šalia Muziejaus budėjusius policijos pareigūnus.
Šiemet Antaninės buvo skirtos jaunesnei auditorijai, siekiant, kad takus į muziejinę erdvę atrastų auganti ir Antaną Baranauską savitai pažįstanti karta.
Žinoma, kad čia, literatūrinėje aukštumoje, skambėjo ir V. Bareikio pastaruoju metu itin išpopuliarintas repo ritmu atliekamas „Anykščių šilelis“. Šventosios slėniu nuo Klėtelės pasklidusi muzika vis atsimušdavo net ir į Anykščių bažnyčios bokštus, koncerto klausėsi net ir atokiau susibūrę žiūrovai.
Antaninės buvo organizuotos kaip Lietuvos kultūros tarybos ir Anykščių rajono savivaldybės remiamo kultūros projekto „Literatūros akiračiai nuo Anykščių kalvų“ dalis. Vakaras su V. Bareikiu buvo tiesiogiai transliuojamas internetu muziejaus „Facebook“ paskyroje, kurios gerbėjų skaičius staiga itin ūgtelėjo. Jau tą patį vakarą vaizdo įrašą peržiūrėjo dar keli tūkstančiai smalsuolių. Filmuota renginio medžiaga ateityje taps muziejinę erdvę populiarinančiu vaizdo siužetu.
Tęsiant „Literatūros akiračių“ projektą, šią vasarą vyks ir daugiau Muziejaus renginių įvairiose Anykščių krašto aukštumose, susijusiose su literatūra ir jos kūrėjais.
Antai rugpjūčio 1-ąją poezijos mėgėjai bus pakviesti atrasti naują literatūrinės piligrimystės vietą – Algimanto Baltakio vaikystės kaimą Strazdiškį ant vienos iš Skiemonių krašto kalvų.

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

V. Bareikio koncerto prie A. Baranausko klėtelės akimirkos. T. Kontrimavičiaus nuotraukos.

11 komentarų

 1. Pajuoka iš Antaninių su tokiu muzikontu ir tokia muzika. Čia per miesto šventę ar super fiestą labiau tiktų šitas marozas.
  Jaunesnei auditorijai buvo skirtas konciokas kad rastų takus į muziejų jaunimas?? Aha, rado, tam kartui, marozai ir ciockės, kol kratėsi plikis gopnikas ant kalvos. BARANAUSKAS KAŽNA GRABE NESVARTĖ KAI ŠITAS BALAGANAS DĖJOS PRIE JO KLĖTIES??

 2. nuostabus konsertas

 3. o korona?dzin zmogus prie zmogaus matyt anykstenai neturi erdviu daugiau

 4. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jus nesupyksite kulturos veikejai, as eilini karta Froidizma pasitelksiu apie jusu renginius, ar gerai? Na man jie kliuna, nepasakyti nieko negaliu…. Nepykite gerbiamieji kulturos veikejai vietoj jusu as kiek imanoma vengciau savo renginiuose garsines israiskos. Kiek imanoma.
  Kalbu, poezijos ir eiliu skaitymo ypac dainavimo ir viso to gerio puosincio sokio. Pasitelksiu seneli Zigmunda ir paaiskinsiu kodel. Nera gerbiamieji veikejai jumyse gyvos naturalios emocijos. NERA. Daugelis esate shizoidines asmenybes, gyvenate dirbtinoje pakazuchineje plastmaseje ir jus negalite isreiksti balsu emocijos. Valdyti ja, pereiti i dramatizma, virti, kenteti, nutilti ir sprogti. NEGALITE. Nes jumyse nera to. Todel kad jusu emocija uzspausta negyva Anyksteniska dabartine plastamzine etika, vieni kitu sekimu ir plastmasine TSRS laiku „pakazucha“. Tokia ji ir scenoje. Nors galingi sodrus balsai sintetiniai, be gyvybes…
  Jus man paaiskinkite kokio velnio dar toje scenoje dainuojate apie meile. KOKIO???? leeeeee liaaaaaa leliaaaaaaaaaaa pakibusi meilele padebesyje ir liaaaaaaaaaa liaaaa liaaaaaaaaa kaip nabasnikai. Kokia dar tokia nabasnine meile. Kada ir kur jus matete tokia meile kuri taip vyksta kaip jus dainuojate …. Meile sprogsta. kunkuliuoja, skauda. aimanuoja, zudo, zudoma ir mirsta tik kanciose. Kokia cia po velniu tokia sintetine meile.. Dainuokite tada apie zirgeli, ziogeli, plugeli ir nekalta mergele. Kokio velnio kisti tokia nygyva meile?
  O kiti valso zingsneliu bando ja i takta improvizuoti. Beje ko gero zinote, kad valsas atejes is viesnamiu istorijoje. Ir is principo tai buvo ne kas kita kaip prastuomenes atliekamas improvizuotas lytinis aktas… Kai tai nedraudzia morale. Beje apskritai sokiai buvo apdairiai aristokratijos sumastytas reiskinys prastuomenes vergovei itvirtinti. Tiesiog suteikus tabu seksualiniams santykiams, sokiai po sunkiu darbu, derliaus nuemimo ir panasiai, tapo vienu pagrindine varguomenes moraline motyvacija. Isreiksti taip dirbtiniu budu naturalius instinktus. Nors pati aristokratija niekada tokiu normu nesilaike. Ir ju sokiai budavo kitokie. Kas isliko iki musu laiku, kai ilgai vieni apie kitus apkalbomis uzsiminejusi proletarine chebryte, gerai pavartoje tauriuju gerimu,pasileide bumcik bumcik, kaimynas su kaimyne be jokiu tabu pradeda vieni pries kitus atlikineti lytinio akto judesius, matant antroms pusems. Nes tai neriboja proletarine morale.

  Taigi griztant prie temos, as suprantu kad neimanoma isvengti akustines israiskos, bet jos vengziau kiek imanoma daugiau.
  Bet yra kitas konstruktyvas. Shizoidines asmenybes negalincios naturaliu budu isreiksti gyvos emocijos ir ju niuansu, stiprios vizualizacijoje. Dauguma garsiu tapytoju buvo butent shizoidines asmenybes. Bet puikiai save reiske vizualiniame mene. Bet jau sita liaaaaaaa liaaaaaaaaa liaaaaa meile dainuojamoji, o ale liujaaaaaaaaaa. Man Kvazimodui ant vinies pasikabinti norisi……… Jei jus Anykstenai taip is tiesu ir mylites kaip dainuojate, tai nuiiiiiiii……………… Tai puikiai suprantu kodel vyrai taip bambaliais apsipyle, o ka daugiau daryt, jei juos tokia meile Anykstenes iskastruoja..

  • Nū čia dejai

  • Ne, mielasis, tiesiog visus užkniso ištisai Kenčiantys ir badu mirštantys Meninykai, kurie tar kitko patys nori iš šio požiūrio išsilaisvinti . Kvazomodai, išlaisvink ir tu savo užkerpėjusią sielą ir požiūrį, kad Menas yra vien tik kančia.

 5. Jums jųnereikia nieko

  Į Kiniją iii Jun.iPalieskite elementą, kad jį įklijuotumėte teksto laukelyje.Palieskite elementą, kad jį įklijuotumėte teksto laukelyje.Palieskite elementą, kad jį įklijuotumėte teksto laukelyje.Palieskite elementą, kad jį įklijuotumėte teksto laukelyje.Palieskite elementą, kad jį įklijuotumėte teksto laukelyje.iii jį į ūkininkui kūju su Šv ir aš namie ir darbe ji po jų kviečiame visus

 6. Šį sykį Kvazimodas giliai, iš esmės užkabino – pritariu. Gal ne visada trumpai ir aiškiai mintį pateikia, bet įsiskaityt kultūros darbuotojams ( ir ne tik ) ir paimti domėn tikrai verta.

 7. kvazimodui profas

  Visas menas neįsivaizduojamas be akustikos, nusipezėjai visai…..

 8. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kalba sukosi apie Anyksteniskas sueigas per vasaras. Na jei jau tos sueigos menines vertes o kulturos veikejos menininkes, tai ka dabar daryti… Lai kabo tokia menine meile padebesyje, lia liaaaaaaa, lia liaaaaaaaaaaa…………

  Ir as nenurodinejau ka daryti, neduok dieve tokiai pakyletai kulturai ka nors paaiskinti kuri i tave taip pat is tu padebesiu zvelgia i apacia. Tiesiog man kaip antisocialiam elementui, nezinau ar cia toks vietinis humoras ar cia ka, paskyre keliu menesiu psichoterapija vietineje kulturos buveineje. Tiksliau darbo terapija vadinasi su integracija i dabartine socialine kultura. Tai sio projekto vadove, sia veiksmu priemone suprato paraidziui ir nuo pat pirmu dienu uoliai emesi mano asmenybes perauklejimo veiksmu. Isivaizduok tu esi perkares valkataujantis suo senai prarades rysi su civilizuotu gyvenimu ir staiga is taves pradeda daryti pagal veiksmu plana sulaizyta pudeli. As tokiu psichologiniu traumu gyvenime nebuvau patyres. Aisku as buciau ne Kvazimodas jei nebuciau emesis atsakomuju veiksmu.
  Issitraukiau is savo vades pasamones dar ant puoduko sedincia maza mergaite ir isreziau jai psichologini monologa Kvazimodisku poziuriu. Kas vadinasi soko psichoterapija. Kaip supratau is veido israiskos ji buvo veiksminga.
  Tai nezinau kas pirmas sprogs jauciu kad as. Kaip sakoma lauzyti ne statyti. Laukiu nesulaukiu kol viskas priaugs iki tokio lygio, kad man atnes susukuoti ir ismasazuoti kokios kilmingos kulturines tetos katina. Dirbk kiek nori ir kaip nori, bet kad katinas butu laimingas…..

  Tai gal as praejes toki sudetinga ir ytempta savo asmenybes etapa, turiu teise nors nuomone issakyti, ka as apie visa sita kultura galvoju?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.