Antanas Drilinga pristatė naujausią knygą

Rugpjūčio 7 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje poetas ir prozininkas Antanas Drilinga pristatė savo naujausią knygą „Švelnumas“. Į renginį susirinko apie 80 anykštėnų, nors vakaras užsitęsė, retas atvejis, bet žiūrovai niekaip nenorėjo eiti namo.

„Jaučiuosi šiek tiek atgyvena, esu XX amžiaus poetas. Padovanojo man šiuolaikinio ir gerai vertinamo poeto knygą, bet aš ten nieko gražaus nemačiau. Esu ištikimas klasikinei poezijai“, – apie savo kūrybą kalbėjo A. Drilinga.
Poetas naujajame lyrikos rinkinyje „Švelnumas“ publikuoja gražiausių savo eilėraščių, sukurtų per pastaruosius trisdešimt metų (1988-2018), puokštę, todėl knyga beveik 200 puslapių. „Manau, kad laikas sustoti, gal daugiau knygų nebeleisiu“, – sakė A. Drilinga. Jis pasakojo, kaip gimsta eilėraščiai. „Kai esi poezijoje, tai ji yra visada su tavimi, kur bebūtum. Plikiškių kaime stačiau naują namą, tai kol nueidavau nuo senojo namo iki naujojo, ir gimdavo eilėraštis. Namus skiria kilometras“, – pasakojo A. Drilinga.
„Atvirai pasakysiu, kad tai buvo vienas geriausių ir atviriausių susitikimų su skaitytojais, kai skaičiau eilėraščius kartais ašaros gerklę užspausdavo“, – jau po renginio kalbėjo A. Drilinga. O štai jo žmona Janina papasakojo ir apie tai, ką teko per gyvenimą patirti. „Po kiekvieno naujo žurnalo „Nemunas“ pasirodymo Drilinga būdavo kviečiamas į Vilnių, iš kur grįždavo nuvirkdytas“, – pasakojo J. Drilingienė.
Renginio metu autorių kalbino Judita Skačkauskienė, Linas Bitvinskas, kalbėjo literatūros leidėjas ir kritikas Stasys Lipskis. Vakaro metu skambėjo A. Drilingos kaimynės smuikininkės Barboros Domarkaitės atliekami kūriniai.
Indrės Rukšaitės nuotraukos.
Plačiau – šeštadienio „Šilelyje“

4 Komentarai

 1. kaip ten buvo rašoma apie pokario banditus miškuose, a…gal reikia pacituoti jau garbočiovinio persitvarkymo laikais išleistą knygą ???

 2. Antanai ar nebus,kai su Cvirka

 3. apie pokario miskus ,mes ir patys daug zinom,bet rasyt tiesa ,ne visi turbut gali

 4. Antanas Antanui.

  Puiku.
  Širdingi sveikinimai išleidus poezijos knygą “Švelnumas”.
  Sveikatos.
  Teneaplenkia Jūsų Parnasas ir toliau.
  Pagarbiai
  Antanas K.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.