Antanas Baura susitiko su senjore

Vakar, vasario 6 dieną, Seimo narys Antanas Baura buvo susitikęs su moterimi, kuri buvo nepatenkinta pokyčiais po Naujųjų metų, kai, kaip ji teigė, už socialinės darbuotojos teikiamas paslaugas tenka mokėti daugiau, negu pakilo pensija.
„Pas moterį buvome nuvykę su patarėja Regina Patalauskiene, kalbėjome daugiau kaip valandą, močiutė visą gyvenimo istoriją išpasakojo, bet skaičiai kiek kiti, negu ji sakė“, – pasakojo A. Baura.
Pasak Seimo nario, vizito metu išsiaiškinta, kad 2019 metais moteris pensijos gaudavo 388,56 euro, šiais metais – 423,90 euro. „Skirtumas – 35,34 euro. Kadangi pagal pajamas ji atsidūrė aukštesniame „laiptelyje“, kitaip ir apmokestintos socialinės globėjos paslaugos. 2019 metais ji mokėjo 22,56 euro, o 2020 m. paslauga išaugo iki 48,90 euro“, – sakė A. Baura.
Močiutę socialinė darbuotoja lanko 3 kartus per savaitę, vizito metu ji praleidžia jos namuose 3 valandas – gamina maistą, tvarko kambarius, iškūrena krosnį ir bendrauja. A. Baura kalbėjo, kad net dabar moteris, nors moka ir brangiau, nepadengia visos paslaugos sumos. „Ši paslauga kainuoja 67 eurus. 2019 m, kai moteris mokėdavo 22,56 euro, savivaldybės biudžetas dengdavo 45 eurus, o šiemet, kai ji moka beveik 49 eurus, 18 eurų skirtumą taip pat primoka savivaldybė“, – dėstė A. Baura.
Seimo narys kalbėjo, kad moteris patenkinta socialine darbuotoja ir teikiama paslauga. Paklaustas, ką patartų kitiems gyventojams, kurie kažko nesupranta, A. Baura teigė, kad ieškotų supratimo ir paaiškinimo tų žmonių, kurie arčiausiai. „Pakartosiu, ką ir sakiau – pirmiausia patarčiau kreiptis į socialinį darbuotoją, seniūniją, rajono socialinės pagalbos skyrių. Iš žurnalistų pageidaučiau supratimo ir noro išgirsti ir kitą pusę, kad būtų sudarytas objektyvus vaizdas. Žinoma, Seimo narys gali išklausyti, bet neaiškumus turi spręsti arčiausiai esantys valstybės tarnautojai“,- kalbėjo A. Baura.
„Šiuo konkrečiu atveju žmogus labai patenkintas teikiama paslauga. Socialinė darbuotoja dirba visu etatu ir daugiau laiko prižiūrėti jos negali, pasikalbėjome šiltai ir išsiskyrėme draugiškai“, – apie vizitą pasakojo A. Baura.
Linas BITVINSKAS

16 komentarų

 1. Ko dar nori tokią pensiją gauni, pati tikriausiai nebežinai.

 2. M.Fergizienė

  Vis tiek nepaaiškinta, kad kiek reikia mokėti už paslaugas nustato rajono savivaldybė. Nepaaiškinta ar visuose rajonuose tokių paslaugų kainos vienodos.

 3. Bet paaiškino, kad norint sužinoti smulkiau reikia kreiptis į soc skyrių. Dabar reiktų, kad žurnalistas atsakydamas į jūsų klausimą nueitų pas soc darbuotojus (jei jūs negalit pati) ir išklausinėtų arba seniūnijos darbuotojus arba savivaldybės, taip pat paskambintų į kitas savivaldybes :))

 4. praplove mociutei smegenis ir liepe vel balsuoti uz tuos, kurie nieko nedirba o tik gincijasi ir sudarineja komisijas toms nesamonems spresti.

 5. daugiausia dėmesio skiriama tiems, kurie daugiausia rėkia O jau tiems pensininkams visada buvo ir bus maža, pensija kaip minimalus atlyginimas už kurį ariam visą mėnesį Pensijas dar dauguma gauna išėję nuo 55 m, o visos kitos nuo 60,Oi tos moterėlės galvoja tik apie save, na bet iš kitos pusės tai pagrindinės balsuotojos, nors kartais ir supratimo neturi už ką.

 6. Jei neveda mes gyvename tryse iš 600 o jinai rauda tiek gaudama neturi visai gedos

 7. bet gerbiamas ponas iš Seimo rajoninių kelių asfaltavimo lėšų iš Vyriausybės fondo savo rinkimų apygardai ir Anykščių rajonui neieškojo. Vikonių k, prie Anykščių miesto gyvenimas ir dėl to gerėja. Ar aš klystu?

 8. Vienas is rimciausiu seimunu .

 9. Kad taip į gyventojų pasisakymus ir pastabas sureaguotų seniūnai ar savivaldybės darbuotojai kaip valstiečiai reaguoja, tada gyvenimas tikrai gerėtų.

  • o ką gi daugiau veikti Seimo nariui, artėjant kadencijos pabaigai? Belieka vaizduoti apaštalą savos religijos.

 10. bet iš esmės- pridėjo 35, nurėžė 48…..

  • Skaičiuojam

   Pridėjo 35 ir iš jų nurėžė 26 eurus nes iki pakėlimo jau mokėjo 22, paprasta aritmetika. Na už kambarių sutvarkymą ir valgio darymą aš ir visų 67 eur. nepagailėčiau, o dar ir psichologo paslaugas suteikia ateinanti soc darbuotoja.

 11. Negaliu žiūrėt į

  Šita bobini,tik plepalai o darbu nulis . Seime pasedejo ,,,ir tiek ranka pakilojo …

 12. Kodėl nevyksta vadovų rotacija Anykščiuose. Pavyzdys Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktore Nuo 2008 m. iki šiol. Savivaldybės biudžetinė istaiga tai o ne UAB? Ir taip daug yra pavyzdžio, atsipalaisduoja vadovai, jaučia nepakeičiamumą. Šioje situacijoje nėra lankstumo

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.