Ant Palatavio piliakalnio tyla

Su Mindaugo karūnavimu siejamas Palatavavio piliakalnis šiemet per liepos 6-ąją nesulauks dėmesio.

Nors istoriniai šaltiniai nemini vietos, kur buvo karūnuotas Mindaugas, yra vienas istorinis dokumentas, kuris nurodo, kad Mindaugas buvo karūnuotas liepos mėnesį valdovo dvare. Spėjama, kad tas dvaras ir buvo ant Palatavio piliakalnio Anykščių rajone. Logiška, kad čia ir turėtų būti pagrindiniai rajono renginiai dieną, skirtą Mindaugo karūnavimui.

Į „Nykščius“ skambinę žmonės piktinosi, kad apie Mindaugines Anykščiuose negali rasti išsamios informacijos ir konkrečiai teiravosi, ar bus kokie renginiai ant šio piliakalnio. Ankstesniais metais siauruku iš Panevėžio atvykdavo dviratininkai, kurie surengdavo paminėjimą. Andrioniškio seniūnas Rolandas Lančickas sakė, kad šiemet jokių renginių ant piliakalnio nenumatoma. „Andrioniškyje gyventojai himną giedos ant tilto per Šventąją. Jau kelintas žmogus klausia manęs apie šį piliakalnį, turbūt kitais metais reikės organizuoti minėjimą“, – sakė R.Lančickas.

O informacijos apie renginius Anykščiuose išties maža, kas ir kur giedos himną, neaišku, gyventojai spėjo, kad savivaldybė gal dar negrįžo iš karantino.

NYKŠČIAI

 

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.