Ant „Bočių“ stalo karaliavo cukinija, kaip pati sveikuoliškiausia daržovė

Ketvirtadienį klubo „Bočiai“ nariai Moterų užimtumo ir informacijos centro patalpose rinkosi į „Oranžinę sveikatingumo popietę“.  Tik pravėrus centro duris nosį kuteno apetitą keliantys kvapai. Ir ko tik nebuvo ant suneštinio vaišių stalo sudėta.

Ant paties stalo krašto puikavosi stiklinaitės formos oranžinės spalvos  sviestinis arbūzas citriniame padaže, šalia jo imbiero sirupe plaukiojo meliono rutuliukai.  Toliau lėkštelėje spalvingi obuoliniai sumuštiniai su cukinija ir pomidorais traukė akį, labai gundančiai atrodė į kupetą sukrauti keptų orkaitėje cukinijų šiaudeliai su ypatingų padažu, šalia jų pūpsojo  sūrio tortas. Valgomuose šaukšteliuose buvo  prikrauta daržovių mišrainės, su kuria bandė konkuruoti mišrainė iš avinžirnių, cukinijų,  svogūnų, česnakų ir  morkų.  Stalą puošė daržovių ir silkių mišraine įdaryti raudoni ir auksinės spalvos obuoliai, šalia kvepėjo kepti obuoliai su morkų įdaru. Bene pats ekologiškiausiais produktas tądien buvo  lėkštelėje sukrauti blyneliai iš cukinijų, morkų, svogūnų, krapų, kiaušinių ir viso grūdo miltų. Buvo tešloje keptų cukinijų bei blynelių su morkomis ir cukinijomis. Varškės ir moliūgo pyragas ir daržovių keksiukai buvo. Visų ekologiškų patiekalų neįmanoma išvardinti, bet kuriuo atveju „Oranžinės sveikatingumo popietės“ karalienė tikrai buvo cukinija. Taip nusprendė patiekalų gamintojos ir skyrė cukinijai sveikuoliškiausios daržovės titulą.

Senjorai ragavo vieni kitų patiekalus ir bandė rinkti skaniausią. Tačiau iš to reikalo nieko nesigavo. Viskas buvo labai skanu. Štai paragauja šalia sėdinti kaimynė vieną patiekalą ir šūkteli „oi, kaip skanu“, ragauja kitą – ir vėl tas pats šūksnis. Galiausiai visi draugiškai nusprendė, kad neverta vargti ir rinkti skaniausią patiekalą. Tad „Bočių“ klubo pirmininkė Jorūnė Ragaišienė apdovanojo visus iš eilės. Ir dovanos atitiko popietės pavadinimą. Sveiko ir skanaus maisto gamintojos dovanų gavo įvairiaspalvius dubenis, staltieses, bloknotus naujiems valgių receptams užsirašyti ir dar visokiausių daiktų, kurie praverčia kiekvienos šeimininkės virtuvėje.

Šį projektą remia Anykščių rajono savivaldybė, už ką senjorai rajono valdžiai yra dėkingi, nes tai ne vienintelis projektas, kurį savivaldybės administracija paremia šiais metais.

Dalina RUPINSKIENĖ

4 Komentarai

 1. Kaip puikiai organizuota! O kaip galima papulti į Bočių kolektyvą naujiems senjorams? Girdėjau yra norinčių.

 2. Miela ponia,
  ačiū už gerą žodį. O kitą savaitę maloniai kviečiu ateiti adresu J. Biliūno g. 7( rūsyje po Šiaulių banku) arba paskambinti telefonu Nr.8 614 59 124. Susitarsime dėl susitikimo ir tą pačią dieną jau galėsite tapti bendrijos nare.
  Kviečiu ne tik Jus, bet ir visus norinčius.

  Jorūnė Ragaišienė,
  LPS “Bočiai”
  Anykščių bendrijos pirmininkė

 3. Korespondentei

  O kodėl agurkų “midaus” nepaminėjote? Ar todėl, kad saldumo buvo per mažai? Visi galvos, kad sveikas gali būti tik maistas, bet mes ir gėrimų turėjome… Aišku, ne per daugiausiai…Jeigu būtume žinoję, kur tos didžiulės agurkų krūvos, “Šilelio” korespondentų nufotografuotos, būtume “apsisukę”, ir visiems to “midaus” būtų buvę sočiai.
  Aišku, čia tik pajuokavimas, bet, kai pagalvoji, kad kažkas negali net agurkų sočiai pavalgyti, o kiti juos išmeta tonomis, darosi baisu…

 4. nejaugi tik šimet remia valdžia Bočius.Manau labai jau susireikšminote ir pamiršote.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.