Ambasadorius tvarko savo tėviškę

Anykščių garbės ambasadoriaus Ukrainoje Virginijaus Strolės tėvonijoje, Troškūnų seniūnijos Pienagalio kame, jau kuris laikas vyksta renovacijos darbai. Toli nuo tėviškės gyvenantis anykštėnas tvarko savo tėvų sodybą. Kaip sakė renovacijos darbus atliekantys darbininkai, ambasadoriaus tėvų sodyba dabartinėje vietoje stovi maždaug nuo 1934 metų. Ar ambasadorius planuoja grįš į tėviškę, neaišku, bet gimtąjį lizdą sutvarkyti siekia.  Telefonu su juo susiekti nepavyko.

Priminsime, kad lankydamasis Lietuvoje, V. Strolia inicijavo sutvarkyti ir naujais kryžiais bei paminklais paženklinti gimtojo krašto kapines, yra istorinės atminties įamžinimo mecenatas. Jo rūpesčiu buvo sutvarkytos Pienagalio kapinės, jose pastatytas kryžius su gedinčios motinos skulptūra (autorius – Jonas Tvardauskas), taip pat sutvarkyti ir paženklinti Kiaušagalio,  Karčių, Bareišių senkapiai, Kiaušagalio kaimas kaip 1920 m. Troškūnuose žuvusių šaulių tėviškė, vyskupo Pauliaus Antano Baltakio gimtoji sodybvietė Latavėnuose. Taip pat jo iniciatyva suformuotas Latavos krašto stogastulpių kelias – populiarėjanti turistinė trasa.

Nuo 2016 m. balandžio V. Strolia yra Anykščių krašto Garbės ambasadorius Ukrainoje – pirmasis anykštėnas, Anykščių rajono savivaldybės tarybos paskirtas į tokias visuomenines pareigas.

Už Lietuvos ir Ukrainos istorinių ryšių puoselėjimą ir sklaidą 2012 metais  jis yra apdovanotas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė”. Lietuvos Respublikos 100-mečio proga jis apdovanotas Anykščių rajono savivaldybės „Šimtmečio anykštėno” atminimo ženklu.

NYKŠČIAI

3 Komentarai

  1. Ir tai jūs vadinate NAUJIENA?

  2. tai Strolė ar Strolia?

  3. Man tai smagu skaityti, kai rašo tokias naujienas ir kai tai liečia mano klasiokę 🙂 Šaunuolė, Tarute, jei jau spauda rašo, vadinasi gerai tvarkaisi 🙂 Sekmingų renovacijos darbų ir toliau 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.