Ambasadorius kalbėjo apie prezidento Havelo žmoną (video)

 

Rugsėjo 18 dieną Anykščiuose lankosi Čekijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Vit Korselt. Ambasadorius ne tik susipažino su Anykščiais, bet ir bibliotekoje atidarė fotografijų parodą „Olga Havlova (1933–1996)“.
Atvykęs į Anykščių rajono savivaldybę Ambasadorius susitiko su meru Sigučiu Obelevičiumi ir savivaldybės administracijos atstovais.
O 13 valandą vyko bene svarbiausias ambasadoriaus vizito įvykis – Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko fotografijų parodos „Olga Havlova (1933–1996)“ ir Miroslavo Janeko filmo „Olga“ pristatymas.
Ambasadorius kalbėjo, kad asmeniškai pažinojo Olgą Havlovą. Jis teigė, kad ši moteris nebuvo baigusi jokių mokslų, bet turėjo įgimtą eleganciją ir valstietišką, ūkišką praktiškumą. Pasak ambasadoriaus, ji galėjo vienodai bendrauti ir su paprastu žmogumi ir su princese Diana.
O. Havlova buvo pirmoji Čekoslovakijos, o vėliau Čekijos Respublikos prezidento Vaclavo Havelo žmona, čekų visuomenės atmintyje išlikusi ne vien kaip savo vyro bendražygė, jo tekstų kritikė, bet ir kaip asmenybė, aktyviai dalyvavusi Čekijos visuomeninėje veikloje. Paroda skirta Čekijos Respublikos pirmosios ponios O. Havlovos ir jos įkurto Gerosios valios Olgos Havlovos fondo veiklai paminėti.

Linas BITVINSKAS
Plačiau – „Šilelyje“

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.