Alytė Obelevičienė atsisveikino su mokykla

Nelinksmi laikai, kaimo mokyklos, veikusios net kelis šimtus metų, uždaromos.  Su Traupio pagrindine mokykla atsisveikino ir Anykščių mero žmona Alytė Obelevičienė.

Savo socialinio tinklo paskyroje A. Obelevičienė paskelbė fotografiją ir parašė “Išėjom ir daugiau čia nebegrįšim… Su glėbiais gėlių… Gal ne taip blogai ir dirbom?“. Beje, meras Sigutis Obelevičius taip pat dirbo šioje mokykloje, garsėjusioje iniciatyvomis, socialine veikla.

2003 metais Traupio mokykla tapo pagrindine,  2020 metais  Traupio mokykla prijungta prie Anykščių rajono Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro. Nuo 2022 metų rugsėjo 1 dienos, gyvavusi 245 metus,  mokykla Traupyje nustos egzistavusi.

Nuotrauka – iš A.Obelevičienės albumo.

NYKŠČIAI

9 komentarai

 1. niekas nedraudžia atidaryti privačią mokyklą :). Ko čia taip pesimistiškai, kaip kokioje giminių anykštoje dažomos politinės spalvos? Ponas meras turi visas galimybes atidaryti Traupyje specializuotą botanikų pagrindinę mokyklą ar net licėjų, kurioje mokytųsi jaunieji augalų tyrėjai, iš visos Lietuvos ar net iš užsienio valstybių. Būtų ugdomi būsimi mokslininkai, rašytojai, politikai… Vis tiek merauti galimai nereikės po šios kadencijos, o privatus švietimas turi perspektyvas.

  • Visi jau supranta

   kad norint atidaryti privačią mokyklą reikia turėti priėjimą prie ”biudžeto skylės“ ! Vienas veikėjas sostinėje prieina prie jos, ir sėkmingai naudojasi visų bičių suneštu medumi !

 2. Iš vienos išėjo į kitą nueis… Svarbiau kiek iš viso mokytojų darbo nebeturės.

  • Gaila…kas jautrus tas supras,o kitiems bet tik pasišaipyti.

   • prie ko čia “pasišaipyti“? Nereikia nuteikinėti, kad dėl to Lietuvoje liks vaikai be mokslų.
    Verčiau užduokite artimiems bendruomenės žmonėms, esantiems valdančiųjų politikų postuose-kodėl miestelyje nebuvo išvystyta socialinė aplinka, kad gyventojų skaičius ne mažėtų ir gyventojų sudėtis ne senėtų? Gal todėl, kad viskas orientuojasi tik į rajono centrą Anykščių miestą, kur visi valdantys politikai darbus turi ir kitaip sukasi tuose valdiškuose darbuose….

 3. Ko norėjote - tą ir apturėjote.

  Galų gale priverstinio rajono kurortinimo pasekmės pasiekė ir Obelevičių šeimyną per Traupio mokyklą. Galų gale. Ką gi, šito prieš 22 metus sodinto medžio vaisiai ir turėjo būti kartūs. Skanaus ! 🙂

 4. Taip jiems ir reikia

  Ir Traupiui atėjo Brisiaus galas!!! O taip balsavo, taip rinko į merus komunistą! Dabar inkščia…

  • na, o ką būtų pakeitęs tuo metų šalies valdžioje buvusių žaliųjų komunistų-valstiečių iškeltas kandidatas, kris nei partinis, nei valstietis, net ir ne žalias, o tiesiog valdovų prezidentas?

 5. pavasari ir su siguti atsisveikinsma usteks darbo metu knigutes rasyt

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.