Įkasė simbolinę kapsulę

Šiandien Šeimyniškėlių piliakalnyje vykusios ceremonijos metu buvo ne tik pasirašyta medinės pilies statybų pradžią skelbianti deklaracija, bet ir prisimintas visas nueitas kelias ir nuveikti darbai nuo idėjos iki galutinio etapo – realaus įgyvendinimo.
Savo parašais Vorutos statybų pradžios istorinį dokumentą paženklino Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, Lietuvos kultūros viceministras Arnas Neverauskas, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos atstovai, doc. dr. Gintautas Zabiela, Pasaulio anykštėnų bendrijos nariai, 1999 ir 2004 metais medinės pilies statybų deklaracijas pasirašę merai, Anykščių rajono tarybos nariai, krašto muziejininkai, kiti Anykščių rajono šviesuoliai.
Renginio metu prisiminta ir 2004 m. liepos mėnesio deklaracija, ant kurios ir Prezidento Valdo Adamkaus parašas. Tuomet šalies vadovas net perklausė, ar nepagadins anykštėnams viso reikalo, jei ir jis pasirašys tą svarbų dokumentą. Šiandien jau aišku, jog reikalas nesugadintas.
Dvylikos metų senumo raštą šiandien perskaitė tos kadencijos meras Alvydas Gervinskas.
“Anykščių rajono savivaldybės taryba ir Pasaulio anykštėnų bendrijos taryba, dalyvaujant LR Prezidentui Valdui Adamkui, iškilmingai pareiškia, kad atsižvelgdama į istorinius šaltinius – XII-XIV a. Lietuvoje stovėjusias pilis, Šeimyniškėlių piliakalnio archeologinius tyrinėjimus bei Anykščių rajono strateginiame plane numatytą tikslą, pastatyti medinę pilį, remia ilgametę anykštėnų idėją statyti pilį ant Šeimyniškėlių piliakalnio”, – po tokiu raštu Prezidento ir kitų politikų parašai.
Tada tikėta, jog didingas statinys taps istorijos mokykla, skatinsiančia pažinti ir suprasti šlovingą mūsų valstybės praeitį, o tuo pačiu populiarins Anykščių kraštą visame pasaulyje.
Iškilmių pagrindinė dalis – simbolinės sijos įkasimo ceremonija. Kaip renginio metu svečius informavo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Þukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, kartu su pirmąja sija ir medinės Vorutos pilies deklaracijomis į kapsulę buvo įdėti ir dar trys svarbūs istoriniai simboliai: pirmosios, dar 1999 m. pasirašytos deklaracijos datą žyminti moneta, 2016 m. simbolizuojanti moneta ir paties doc. dr. Gintauto Zabielos Šeimyniškėlių piliakalnyje iškastas rąsto gabalėlis.
Medinės pilies statybų projektas – jau beveik 20 metų Anykščių krašto šviesuolių puoselėta idėja.
{gallery}galerijos/voruta_pradzia_2016{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.