Afrikinis kiaulių maras Anykščių rajone nebefiksuojamas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad per  savaitę užfiksuotas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis Čibirikų k., Raudėnų sen., Šiaulių r. sav., kur ūkyje buvo laikoma 18 kiaulių. Iš viso nuo metų pradžios Lietuvoje kiaulių laikymo ūkiuose užregistruoti 44 AKM židiniai. Jau kuris laikas nepranešama, kad Anykščių rajone būtų AKM židinių ar būtų randama šernų gaišenų.

Didžiausiame šiais metais AKM židinyje UAB „Idavang“ priklausančioje kiaulių fermoje baigti gaišinimo darbai – nugaišintos ir saugiai utilizuotos 19982 kiaulės. Ūkyje atliekami valymo, plovimo, dezinfekavimo darbai, toliau vykdomas epizootinis tyrimas.
Lietuvos laukinėje faunoje šią savaitę AKM buvo nustatytas 8 nugaišusiems ir 1 sumedžiotam šernui. Užkrėstos šernų gaišenos ir skerdena sunaikintos, atliekamas epizootinis tyrimas. Šiais metais laukinėje faunoje AKM patvirtintas 1151 vietoje 2657 šernams (2389 nugaišusiems ir 268 sumedžiotiems).
2018 m. rugpjūčio 11–17 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute AKM nustatytas šernams: Akmenės r. sav. Papilės sen. – 1 gaišenai, Alytaus r. sav. Simno sen. – 1 gaišenai, Kelmės r. sav. Užvenčio sen. – 1 sumedžiotam, Mažeikių r. sav. Viekšnių sen. ir Reivyčių sen. – 5 gaišenoms, Vilniaus r. sav. Dūkštų sen. – 1 gaišenai.
AKM plinta ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Kaimyninėje Lenkijoje užregistruoti jau 99 protrūkiai kiaulių laikymo vietose, Rumunijoje – 730 protrūkių, dėl ko sunaikinta apie 76 tūkst. kiaulių.

NYKŠČIAI

4 komentarai

  1. tuoj uzfiksuos antarktidos ar grenlandijos mara …

  2. Šernus naikinkit, o ne žmonėm drauskit kiaules augint. Tipo jiem gaila šernų kurie kenkia, o ne kiaulių kurios maitina. Jie taip daro, kad žmonės mėsą pirktų, o ne patys augintų.

  3. Rusijos žiniasklaida tvirtina, kad šitas maras, kurio niekada nėra buvę prie Baltijos jūros, yra amerikonų bakteriologinis ginklas, išbandomas Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Kitur jo nėra. Velniai griebtų! Tikėti ar ne? Netikėjau, kad Antaviliuose buvo CŽV slaptai kankinamas arabas (neva teroristas). O dabar Lietuva jam išmokės didžiulius pinigus už tuos kankinimus kaip kompensaciją. Kuo dabar man tikėti? Rusais?!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.