Aanykštėnų forumas „Kokiuose Anykščiuose norime gyventi?“

Anykščių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų taryba, Pasaulio anykštėnai ir miesto bendruomenės kreipiasi į visus rajono gyventojus ir kviečia kurti Anykščius! Gegužės 23 d., 17 val., Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Koplyčia) rengiamas „Anykštėnų Forumas“.

„Esame verti tokio miesto, kokį patys sukuriame“, – sako NVO Tarybos pirmininkė Monika Peldavičiūtė ir sako tikinti, jog kiekvienas anykštėnas turi matymą, ko labiausiai reikia miestui ar jo gyvenamajai aplinkai. Forume bendruomenės, NVO, neabejingi gyventojai bei savivaldos atstovai galės siūlyti ir diskutuoti, kaip pagerinti Anykščių gyvenamąją aplinką ir infrastruktūrą, kuo mes norime būti ir kaip turi atrodyti žalioji Lietuvos viršūnė. Kartu su savivaldos atstovais ieškosime būdų, kaip stiprinti bendradarbiavimą ir įtraukti gyventojus į sprendimų priėmimą. Jaunimas ir visos kitos piliečių grupės kviečiamos pasisakyti, ko trūksta Anykščiuose jų savirealizacijai ir kūrybai skatinti. Nagrinėsime ir miesto bei rajono santykį – ką miestas ir rajonas gali pasiūlyti vienas kitam, kaip plėtoti tvarią ekonomiką, tad rajono gyventojai taipogi kviečiami aktyviai dalyvauti. Pasaulio anykštėnams bus sudarytos galimybės stebėti forumą ir pasisakyti internetu.
Šiuo renginiu siekiama skatinti gyventojus aktyviai dalyvauti ir padėtų priimti jiems svarbius spendimus. Matant socialines-demografines regionų ir valstybės problemas, privalome vienytis ir ieškoti inovatyvių būtų situacijai keisti. Į renginį savo patirtimi pasidalinti atvyks Kauno Šančių bendruomenės atstovai, architektas Audrys Karalius ir kiti svečiai.
Forumo programa:
17.00–17.45 val. – Atidarymas, 5 min. pristatymai
Dalyvauja: Meras Kęstutis Tubis, Kauno Šančių bendruomenės atstovai, architektas Audrys Karalius
17.45–18.45 val. – Diskusijos grupėse:
I – Anykščių VIZIJA IR INFRASTRUKTŪRA: kuo mes norime būti ir kaip to siekiame, kokia turi būti žalioji Lietuvos viršūnė?
(Anykščių įvaizdis, viešos erdvės, želdiniai, keliai, transportas, šiukšlės, energetika, inovacijos ir pan.)
Moderatorė – Simona Vaitkutė
II – SAVIVALDA IR BENDRUOMENĖ: gyventojų dalyvavimas kuriant Anykščius: kokios sąlygos reikalingos piliečių ir bendruomenių/NVO aktyvumui bei saviraiškai didinti? Ko nori jaunimas, kaip įtraukti ir pritraukti išvykusius pasaulio anykštėnus ir ne tik?
Moderatorė – Monika Peldavičiūtė
III – Anykščių MIESTAS ir RAJONAS: Ką miestas ir rajonas gali pasiūlyti viena kitam? Kaip paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą? Idėjos tvarios ekonomikos, verslo ir turizmo vystymui.
Moderatorius – Jurijus Nikitinas
18.45–19.00 val. – Kavos pertrauka
19.00–19.30 val. – Uždaromoji diskusija, apibendrinimas
Facebook: https://www.facebook.com/events/1671956612895734/

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.