Į ugdymo įstaigas – tik po gydytojo apžiūros

Anykščių visuomenės sveikatos biuras primena tėveliams, jog prieš naujuosius mokslo metus būtina profilaktiškai patikrinti savo atžalų sveikatą.
Pranešama, kad tokia patikra sudaro galimybę šeimai gauti kompetentingą nuomonę apie sveiko gyvenimo būdo formavimą, vaiko sveikatos būklę, ligų profilaktiką, leidžia laiku pastebėti vystymosi ar raidos sutrikimus. Be to, pasirodžius medikams, laiku pradedama įvairių galimų sutrikimų korekcija, o prireikus suteikiama ir tinkama medicininė pagalba.
Priimant vaiką į darželį ar mokyklą, o ir vėliau kiekvienais metais, turi būti pateiktas Vaiko sveikatos pažymėjimas, kuriame nurodoma: vaiko ūgis, svoris, fizinio išsivystymo įvertinimas bei kūno masės indeksas, taip pat kraujospūdis, klausos ir regos būklė, individualios rekomendacijos dėl fizinio krūvio, alergenų ir kt. Pažymėjime taip pat nurodoma vaiko dantų ir sąkandžio būklė. Vaiko sveikatos pažymėjime gydytojas pateikia išvadas ir rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje, kokią fizinio lavinimo grupę vaikas galės lankyti (pagrindinę, parengiamąją ar specialiąją), nurodomos pirmosios pagalbos priemonės, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje, pavyzdžiui, dėl alergijos, lėtinių ligų.
Šios  rekomendacijos svarbios ugdymo įstaigoms parenkant vaikui tinkamą vietą klasėje, pritaikant jo ūgiui suolą, užtikrinant gerą aktyvumo kūno kultūros pamokose programos parinkimą, prireikus pritaikant ugdymo įstaigos aplinką specialiesiems vaiko poreikiams.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.