A.Palaimienė: „Visada bus tokių, kuriems lemta užaugti valdiškoje įstaigoje“

Radijo stotyje „Nykščiai“ viešėjusi Vaikų teisių apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė  Asta Palaimienė  sakė, jog Anykščių rajone situacija liūdna – iš socialinės rizikos šeimų kasmet paimama po kelias dešimtis mažamečių, o norinčių  juos auginti tvarkingų žmonių neužtenka.
Šalyje padėtį reguliuoti stengiamasi dar labiau ribojant biologinių tėvų pasitaisymo laiką. Nuo sausio 1-osios įsigalioja Civilinio kodekso pataisos, pagal kurias  teismai dėl nepilnamečio gyvenamosios vietos griežtai turės pasisakyti per 12 mėnesių, o dėl kūdikių iki 3 – jų metų – per 3 mėnesius.   Tuo tarpu anykštėnams, greičiausiai,  teisės aktų pakeitimai nepadarys jokios įtakos, nes kraštas senėja ir norinčiųjų globoti – net ir artimųjų vaikus – beveik nėra.
„Vien 2016-aisiais į apskaitą pateko 30 naujų socialinės rizikos šeimų, kuriose auga 61 vaikas. Per šiuos metus iš asocialių gyventojų paėmėme 26-is vaikus. 7-iems nustatyta globa globėjo namuose, 6-iems šeimynose. Tačiau 13-kai palikta valstybinė institucinė globa. Iš viso šiuo metu yra globojami 138 rajono vaikai. Pusė iš jų auga valstybinėse įstaigose. Pagrindinė vieta – Aulelių vaikų namai, tačiau keletas dienas leidžia specializuotuose globos įstaigose Pabradėje, Ventoje, Šiauliuose, Panevėžyje…“, – kalbėjo A. Palaimienė.
Specialistės teigimu, iš šiais metais paimtų vaikų 4 grąžinti, dar dėl 2-jų jų tėvai taip pat labai stengiasi. Tačiau 20 iš šiemet atimtų nepilnamečių anykštėnų į savo namus greičiausiai negrįš.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.