Į kraštą vilios ir tikinčiuosius

Tarp Anykščių rajono lankytinų vietų atsiras dar viena – vyskupo Teofiliaus Matulionio tėviškė. Tikimasi, jog šią erdvę pamėgs maldininkai.
Teofilius gimė 1873-iais metais Kudoriškyje, Alantos valsčiuje, ūkininkų Jurgio ir Onos šeimoje. Sodyba dabar -Anykščių rajono teritorijoje. Vos ketverių metukų netekęs mamos, visą gyvenimą šviesuolis praleido kaip kankinys, persekiojamas ir kalintas carinės bei sovietų valdžios, tarnaudamas tiesai ir visiems be išimties. Mirė 1962 m., palaidotas Kaišiadorių katedros kriptoje.
Praėjusį gruodį Lietuvą pasiekė žinia, kad jis bus skelbiamas palaimintuoju. Dėl šios priežasties 2017-iuosius tikintieji paskelbė vysk. T. Matulionio metais.
Su naujomis rajono lankytinomis vietomis, kurios bus siūlomos turistams, „Nykščių“ skaitytojus supažindino savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene Adelė Aglinskaitė.
„Džiaugiuosi, kad nestovime vietoje ir nesiūlome rajono svečiams vien tik jau patįstamų turistinių objektų, o į tą sąrašą įtraukiame vis naujų. Neperseniausiai visuomenei pristatėme taip vadinamąjį „Lietuvos Everestą“ Troškūnų seniūnijos Rūkiškio kaime, o dabar vietą, kuri galėtų tapti viena iš piligrimystės stotelių. Iš Anykščių krašto kilusio dvasininko Teofiliaus Matulionio tėvų sodyboje telikęs kryžius, tačiau po vyskupo paskelbimo palaimintuoju, ši vieta taps dar labiau lankoma. Prie kryžiaus ir dabar dažnai degamos žvakelės. Teofilius Matulionis  – labai įkvepianti asmenybė savo pasiaukojimu, atsidavimu žmogui. Jo tėviškė jau pristatyta neseniai vykusioje turizmo parodoje „Adventur“. Orientuojamės į šeimų turizmą, tai tokio iškylaus žmogaus gimtinė, patekusi į lankytinų vietų leidinius, neabejotinai, sulauks daug didesnio susidomėjimo. Drąsiai galima teigti, jog mūsų krašto turisto apibrėžimas plečiasi. O per vieną dieną visko aplankyti jau gali ir nepavykti“, – sakė A. Aglinskaitė.
Švč. Mergelės Marijos Gimimo atlaidus Šiluvoje arba Þolinės šventę Pivašiūnuose kasmet aplanko daugiau nei 50 000 piligrimų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.