A. Baura: „Tai tik permainų pradžia“

„Nykščių“ redakciją pagaliau pasiekė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato į Seimą atsakymas į klausimą, kaip vertina vykdomą urėdijų reformą. Antanas Baura paaiškino, jog nuomonę pateikė tik dabar, nes kelioms dienoms buvo išvykęs ir neturėjo galimybės pasitikrinti elektroninį paštą.
„Atsiprašau „Nykščių“ redakcijos už vėluojantį atsakymą (keletą dienų buvau pasiėmęs atostogų, o klausimas buvo nusiųstas į mano darbinį el. paštą). Noriu kai ką priminti. Tikriausiai, 2016 metų LRS rinkimuose nebuvo nė vienos politinės partijos, kuri nebūtų deklaravusi, jog reikalingos permainos daugelyje šalies ūkio šakų ir ypač valstybės valdomose įmonėse. Tikslas – efektyvinti jų valdymą, skaidrinti procesus, gauti didesnę ekonominę grąžą. Kad „valstiečiai“ LRS rinkimuose gavo daugiausiai balsų irgi, matomai, nulėmė rinkėjų noras matyti realias permainas. Ir malonu, kad jos jau vyksta. Klausimas, ar tai, ką daro S. Skvernelio vadovaujama vyriausybė, pvz.: AB „Lietuvos geležinkeliai“ optimizuodama jos ir jos pavaldume esančių įmonių veiklą, skaidrindama procesus, kardinaliai atnaujindama įmonių valdybų sudėtį, yra blogai? Manau, kad tai yra labai gerai ir tai tik permainų pradžia.

Kas liečia Miškų reformą, tai labai jautrus klausimas ir R. Karbauskio kovo 16 d. viešai išreikštas patikinimas po įstatymo pateikimo Seime, jog svarstymo ir priėmimo šio teisės akto procesai nebus skubinami, mane nuteikia pozityviai, t.y., bus ieškoma abiems pusėms – įstatymo leidėjams bei miškininkų bendruomenei – bendro sutarimo. Esu įsitikinęs, jog nebus pritarta vienos įmonės sukūrimui, apjungiant 42 urėdijas, Generalinę miškų urėdiją bei Valstybinį miškotvarkos institutą Tam pagrindas yra – Seimo nariai registruoja pataisas, kurių esmė, jog mažiausias urėdijos valdomas valstybinių miškų plotas būtų, pvz, ne mažiau nei 25 000 ha ir metinė kirtimų apimtis nemažiau 100 000 kubinių metrų. Pasikartosiu, teikiamo Miškų įstatymo bei su juo susijusių kitų teisės aktų svarstymo ir priėmimo tikslas – padidinti valstybinių miškų valdymo efektyvumą, ekonominį potencialą, įgyvendinti vieningą investicijų politiką bei sudaryti sąlygas urėdijų darbuotojams teisingai atlyginti už jų atliekamą darbą”, – rašoma šiandien A. Bauros atsiųstame laiške.
Apie urėdijų pertvarką jau pasisakė visi vienuolika kandidatų.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.