A. Baura: „Biudžetinių įstaigų vadovams kadencijos turi būti įvestos“

Naujasis Anykščių krašto Seimo narys „Nykščių“ redakcijai sakė, jog rinkiminės kampanijos metu nemažai bendravo su švietimo darbuotojais, iš kurių išgirdo įvairių nuomonių dėl mokyklų direktorių rotacijos. Tačiau jau šią savaitę prisieksiantis parlamentaras – už permainas, apie kurias kalba jau trečios kadencijos valdantieji bei Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Antanas Baura apie neišvengiamai artėjančią ugdymo įstaigų vadovų rotaciją kalbėjo labai atsargiai, tačiau neleido sudvejoti dėl to, jog ir pats palaiko šią iniciatyvą.
„Aš visada, ir televizijos debatuose tą patį sakiau – Konstitucijoje įtvirtinta, jog tas pats Prezidentas Lietuvoje gali būti renkamas tik dvejoms kadencijoms. Tai yra normalu ar nenormalu? Visada išgirstu atsakymų, jog tai normalu. Taip ir turi būti. Kita vertus, kai pagalvoji, o kodėl tokia, turinti autoritetą, Dalia Grybauskaitė ir trečią kadenciją negali dar būti? Bet žaidimo taisyklės yra tokios užprogramuotos Konstitucijoje. Sakyčiau, tai – ne naujas dalykas: 2008 – 2012 m. Seime šitas klausimas buvo teikiamas, kėlė praėjusios kadencijos išrinktieji, dabar Prezidentė lygiai tą patį daro. Þinoma, yra pavyzdžių, kur atrodo, kad turime nepakeičiamų žmonių – dirba gerai ir garbiame amžiuje, bet iš kitos pusės turime ir tokių, kuriuos būtina pakeisti, o neišeina. Aišku, tai galima padaryti ir dabartinėje situacijoje. Galų gale yra išklausomos metinės ataskaitos – jas gali tvirtinti, gali netvirtinti… Vis dėlto aš galvoju, kad biudžetinėms įstaigoms kadencijos turi būti įvestos”, – sakė A. Baura.
Anykštėnai dar labai gerai pamena atvejį, kai nepritarus vienos iš rajono mokyklos direktorės metinei ataskaitai, jos atleidimas užtruko tiek, kiek pati buvusi vadovė ir norėjo.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.