A. Aglinskaitė – už ilgesnius, bet kitokius mokslo metus

Šalies mokslo bendruomenė dalinasi pastebėjimais dėl pasiūlymo prailginti mokymosi trukmę iki dviejų savaičių, o vėliau ir iki mėnesio vasaros laikotarpiu. Akivaizdu, jog daugeliui anykštėnų tokia idėja nepatiks, nes Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, rajone neraštingų jaunuolių iki 19 metų yra daugiau nei 200.
Pristatydama jau visai netolimus planus ministrė Jurgita Petrauskienė atkreipė dėmesį, jog šalies moksleiviai mokosi 737 valandas per mokslo metus. Per savaitę Lietuvoje vaikams tenka apie 28 pamokas, kai tuo tarpu suomiai ir estai per savaitę turi 32 pamokas. Lietuvaičiams tenka bene daugiausiai atostogų, palyginus su kitomis šalimis – ypač pradinukams, kurie vidutiniškai kas mėnesį poilsiauja beveik po savaitę be išeiginių dienų.
Specialistės ryšiams su visuomene Adelės Aglinskaitės įsitikinimu, vasarą mokytis tvankiose klasėse -beprasmiška. Tačiau jei tai būtų kažkokia išvykstamoji veikla, praktiniai užsiėmimai, specialistės teigimu, būtų visiems labai naudinga.
„Kai esi moksleivis, požiūris yra vienas – norisi kuo ilgesnių atostogų. Bet kita vertus – ir studijuojant, ir jau vėliau tikrai teko bendrauti su užsienyje gyvenančiais ir ten besimokiusiais žmonėmis – tai kai besidalinant patirtimi tekdavo pasakyti, kad mes Lietuvoje turime beveik 3 mėnesius atostogų, jie tikrai likdavo nustebę. Pavyzdžiui, vokiečiai vasarą tų atostogų turi visai nedaug, tačiau nepastebėjau, kad jie dėl to skųstųsi ar būtų nepatenkinti. Sunku pasakyti, ką per tą papildomą mėnesį būtų galima daryti, tačiau ta veikla turėtų vykti ne klasėse“, – kalbėjo A. Aglinskaitė.  
Skelbiama, jog pagal naują tvarką ugdymo programų apimtis nedidėtų, tiesiog ji būtų įgyvendinama per ilgesnį laiką. Tai reikštų, kad vaikams kiekvieną dieną tektų mažiau darbų, o tuo pačiu ir streso.
Mokykloms žadama leisti pačioms apsispręsti, kaip jos nori išsidėlioti mokslo metus.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.