A. Aglinskaitė: „Nereikėtų čia nei pykti, nei ieškoti kaltų“

Savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene sako, jog tik parapijos žmonės galėjo nuspręsti ar Šv. Mato bažnyčios durys turėjo būti pakeistos į bemaž 200 000 Eur galėjusias kainuoti naujas. O jų sprendimas kaip ir aiškus – parapijiečiai beveik neaukojo.
A. Aglinskaitės teigimu, anykštėnus bendrai idėjai sutelkti galima tik tokiu atveju, jei ji turi išliekamąją vertę, mintį, suteikia dvasinę ramybę. Šiuo atveju kažko pritrūko.
„Kadangi Anykščių bažnyčia, kaip žinome, buvo pastatyta parapijos gyventojų lėšomis, tai man, atrodo, logiškas sprendimas buvo, kad patys parapijiečiai ir nuspręstų – nori jie tų durų ar ne. Jei bendruomenė pareiškė tokį sprendimą, toks ir yra. Kai žmogus dega ir jam atrodo koks nors sumanymas labai gražus, tai jis nori, kad tai būtų įgyvendinama ir siekia idėja užkrėsti kitus. Tačiau nereiškia, kad sulauks palaikymo ir kad aplinkiniams pasirodys, jog mintis kažkuo labai ypatinga. Tai yra normalu. Tas pats vyksta su visais renginiais ir iniciatyvom. Nereikia čia nei pykti, nei ieškoti kaltų. Juk visi mes žmonės“, – radijo stočiai „Nykščiai“ kalbėjo A. Aglinskaitė.
Apie tai, jog atsisakoma keisti bažnyčios duris, pranešė Pasaulio anykštėnų bendrijos valdyba. Viena iš nurodytų priežasčių – visuomenė tam dar nėra pribrendusi morališkai.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.