Naujienos

Seimo narys Tomas Tomilinas išleido knygą

Kaip sakoma – su kuo sutapsi. Nepraėjo nė pusmetis, kai „valstietis“ Tomas Tomilinas buvo išrinktas į Seimą rašytojų krašte, o jau išleido pirmą knygą. Tiesa, T. Tomilinas teigia, kad ši jo knyga yra ne grožinė, o skirta analizuoti visuomenėje vykstančius procesus ir rasti atsakymus, kaip mums gyventi geriau ir sąmoningiau. […]

Su kuo valgoma Stambulo konvencija?


Informacijos šaltinių nestokojame, atsirado net nauja profesija – nuomonės formuotojas. Manipuliavimas informacija, nepagarba skaitytojui ar klausytojui lemia nepasitikėjimo plėtrą.

Sunku susigrąžinti auditorijos pasitikėjimą, kai ji pasimokė, jog jai porcija po porcijos brukama įvairi neteisinga informacija. Antai televizijos žiūrovai stebėjosi, kaip čia gali būti, kad svetima valstybė nemokamai statys atominę elektrinę. Keičiant LR Darbo kodeksą  televizoriai kaito  nuo aiškinimų, jog nauja redakcija geriau gins dirbančiųjų interesus. Perskaitę žmonės įsitikino, kad nuomonės formuotojai darbštūs žmonės.

„60 kilogramų saulės šviesos“ autorius Halgrimas Helgasonas: „Mes, islandai, išvykstame iš šalies, kurios nekenčiame ir grįžtame į šalį, kurią mylime“

Neseniai lietuvių kalba pasirodžiusio romano „60 kilogramų saulės šviesos“ vertėja Jūratė Akucevičiūtė susitikimą su knygos autoriumi, islandu Halgrimu Helgasonu, buvo sutarusi Islandijos šiaurėje, mažame Siglufjorduro miestelyje. Būtent čia buvo sukurtas Islandijos literatūros premija įvertintas romanas ir čia yra rašomas jo tęsinys. Sniegas ir pūga pakoregavo rašytojo ir vertėjos planus, tačiau pasimatymas įvyko. Įvyko ir mėginimas aptarti islandų bei Islandijos istoriją.

„Karaliaus Stepono Batoro diena Anykščiuose“ (video)

Kovo 5 dieną Anykščiuose minima „Karaliaus Stepono Batoro diena Anykščiuose“. youtube.com kanale galima pažiūrėti pasakojimą „Karaliaus Steponas Batoras Anykščiuose“, kuriame istorikas Simonas Matulevičius pristatė Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Stepono Batoro 1582 metų kovo 5 d. atvykimą į Anykščius su garbinga delegacija, su kuria jis vyko į Rygą.

Kreipėsi pagalbos – prašo priimti sprendimus, kurie leis atnaujinti veiklą

Anykščiuose veikiantis baseinas „Bangenis“, kartu su dar 5 mažesniuose miestuose veikiančiais baseinais, kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, atkreipdami dėmesį į sunkią baseinų padėtį. Kreipimasis taip pat adresuotas Sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrei Jurgitai Šiugždinienei. Kreipimesi nurodoma, kad baseinai, jau ilgą laiką negalėdami vykdyti veiklos, yra ant išlikimo ribos. Publikuojame Anykščių, Varėnos, Pasvalio, Radviliškio, Širvintų ir Rokiškio baseinų valdytojų poziciją.