Naujienos

Valdžia imasi gabalais dalinti naująjį bibliotekos pastatą

Liepos 30 dieną vykusiame posėdyje Anykščių rajono tarybos nariai nubalsavo, kad dalį naujosios Anykščių bibliotekos pastato perduoti negirdėtai asociacijai Anykščių jaunimo klubas naudotis neatlygintinai 10 metų, perduodamų negyvenamųjų patalpų likutinė vertė 61 833,34 euro. Žinoma, savivaldybė, kaip savininkas, gali elgtis su savo turtu kaip tinkama, tačiau šiuo atveju keista yra tai, kad patalpos perduodamos asociacijai, kuri iki šiol nepastebėta, kad vykdytų realią veiklą, o jos nariai nepastebėti kaip ką nors darantys Anykščių viešajame gyvenime.

Algimantas Baltakis mėgavosi tėviške

Vyriausias Lietuvos poetas Algimantas Baltakis rugpjūčio 1-ąją daugiau kaip dvi valandas mėgavosi gaiviu savo vaikystės kaimo Strazdiškio oru, sėdėdamas kito žymaus poeto Antano Baranausko krėsle. Tokią progą jam suteikė per Lietuvą kiek vėluodamas keliaujantis šių metų „Poezijos pavasaris“ ir Anykščių muziejininkų iniciatyva atgaivintas sunykęs Skiemonių seniūnijos kaimas.

Anykščiuose vyks pirmasis Tarptautinis muzikos festivalis „Muzika veža“

nykščių kultūros centras kartu su asociacija „Troškūnų bendruomenė“ Lietuvos kultūros tarybai 2020 m. parengė ir pateikė projektą, skirtą Lietuvos populiariausių atlikėjų bei roko ir alternatyvios jaunimo muzikos grupių koncertinių programų pristatymui Anykščių ir Lietuvos žiūrovams. Festivalio vykdymui pasirinktos Anykščių bei Troškūnų veiksmo vietos.

Kur ir kada šiemet planuoja ilsėtis lietuviai

Populiariausiu mėnesiu ilgosioms lietuvių atostogoms išlieka liepa, tačiau daugiau nei trečdalis apklaustųjų nusprendė šiemet ilsėtis rugpjūtį. Visuotinė pandemija ir šalyse įsigaliojęs karantinas pakoregavo ne tik atostogų datą, bet ir vietą – vos 1 iš 7-ių Lietuvos gyventojų šią vasarą planuoja atostogauti užsienyje.

Septintasis bendruomenių sambūris „Visi savi“ vyks Leliūnuose

Šeštadienį dešimties rajono bendruomenių atstovai susiriko Šoveniuose į šeštąjį bendruomenių sambūrį „Visi savi“. Susirikusius į šventę sveikino Kavarsko klebonas Nerijus Vyšniauskas, rajono meras Sigutis Obelevičius, vicemeras Dainius Žiogelis, anykštėnai Seimo nariai Sergejus Jovaiša ir Antanas Baura. Pasveikinti susirinkusių į sambūrį atvyko ir būrys svečių: Seimo narys Eugenijus Gentvilas, profesorius Raimondas Lopata bei kandidatai į Seimą, Seimo narys Tomas Tomilinas, rajono tarybos nariai Mindaugas Sargūnas ir Kęstutis Jacunskas, kuris pasidžiaugė, kad jaučiasi laimingas, nes niekas jo neklausia, kada bus atidaryta poliklinika…

Saulius Filipavičius: „Šioje byloje buvo mažai sveiko proto arba visai jo nebuvo“

Liepos 31 dieną Anykščių teisme buvo skelbiamas nuosprendis Troškūnų parapijos klebono Sauliaus Filipavičiaus byloje. Dėl neteisėto vertimosi finansine veikla – pinigų skolinimo už palūkanas fiziniams ir juridiniams asmenims – dvasininkas išteisintas, o dėl aplaidaus parapijos ir savo asmeninio ūkio buhalterinės apskaitos tvarkymo pripažino kaltu ir skyrė jam piniginę baudą. Tikėtina, kas S.Filipavičius nuosprendį skųs.

Mindaugas Jonušas žengia į pasaulį: „Mados namai“ – netikėčiausias gyvenimo nuotykis“

Šiuolaikinį žmogų lydi reklama. Interneto puslapiuose pasirodė žinučių apie MJ mados namus. Netikėtas ir neplanuotas nuotykis tapo realybe, kurią kartu su komanda Mindaugas Jonušas šiandien aktyviai įgyvendina. Ko reikia, kad galėtum įkurti mados namus, apie komandos formavimo ypatumus ir netikėtus, artėjančius projektus šiandien kalbamės su MJ mados namų vadovu M. Jonušu.