Naujienos

Senovės romėnų pamėgtas produktas, tapęs subalansuotos mitybos dalimi

Varškė nuo seno ant lietuvių stalo užėmė svarbią vietą. Dėl švelnaus skonio ją galima valgyti vieną ar derinti su kitais produktais, todėl ji yra mėgstama ir smaližių, ir pikantiškesnių užkandžių mėgėjų. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad virtuvėje improvizacijų ir receptų su varške – daugybė. Be to, tai puikus baltymų ir kalcio šaltinis.

Kūrėjai vaikams atsiliepkite: skelbiamas vaikų literatūros konkursas

Vaikai laukia naujų, įdomių, modernių knygų. „Jei norime užauginti skaitančią kartą, turime jiems tokių knygų pasiūlyti“, – sako leidyklos „Alma littera“ vadovė Dovilė Zaidė. Šiais metais nusprendusi inicijuoti vaikų literatūros konkursą, leidykla nori padrąsinti kūrėjus, skatina juos bendradarbiauti ir ieško naujų idėjų bei formų vaikų literatūroje.

anonymous person strolling on snowy sidewalk in city

Žiemos viražai: nuo grožio iki katastrofos

Porą mėnesių pavėlavusi žiema, stengiasi atsigriebti. Nuostabiai atrodo apsnigti medžiai, boluojantys pusnynai. Bet sniegas ne tik džiaugsmas. Jis pablogina eismo sąlygas, įvairių tarnybų įvažiavimą į kaimo sodybas. Geriau kaimo žmogui žiemą nesusirgti – greitoji pagalba į kiemus neįvažiuos. Kaimynų į talką nepasikviesi – pandemija.