Naujienos

Anykščiams iš milijonų nenukrito

Skelbiama, kad įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą dviračių ir pėsčiųjų takams tiesti ir rekonstruoti bei kitoms kelių saugumo priemonėms įrengti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu šiemet skirta beveik 14,7 mln. eurų. Deja, Anykščiams, iš šios sumos nenubyrėjo, nors daugeliui kurortinių vietovių investicijos skirtos.

Pokalbiu galima nuraminti žmogų – apie savanorystę Jaunimo linijoje

„Jaunimo linija“ – viena ilgiausiai veikiančių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, įsikūrusių Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje ir kitąmet švęsianti 30 metų jubiliejų. Beveik 300 savanorių visoje Lietuvoje budi prie telefono ragelių, atsakinėja į elektroninius laiškus ir kalbasi internetiniais pokalbiais su tais, kuriems tą minutę sunku ir kurie savo aplinkoje neturi su kuo pasikalbėti atvirai ir nuoširdžiai.

Lauryna Virelytė „Jaunimo linijoje“ savanoriauja jau trejus metus ir dalinasi savo patirtimi, kaip ne tik padeda jauniems žmonėms išgyventi sunkias akimirkas, bet kaip keičiasi pati ir keičia savo aplinką.

Karantino metu vandens suvartojimas neauga

Karantinas niekam ne į „pliusą“. Stoja kai kurių  įmonių darbai, įstaigose budi tik po keletą darbuotojų,  tušti mokyklų ir darželių pastatai. Visi sėdi namuose ir dirba nuotoliniu būdu.  Apie tai, kokiu ritmu karantino metu gyvena UAB „Anykščių vandenys“, ar padidėjo vandens suvartojimas, „Nykščiai“ klausė laikinai direktoriaus pareigas įmonėje einančio Egidijaus Šileikio.

Pagonys ant dubenuotųjų akmenų niekada ugnies nekūreno. Kas tie XXI a. vandalai?

Paveldosaugininkus pastaruoju metu neramina vis pasitaikantys ugnies kūrenimai ant dubenuotųjų akmenų, kurių daugelis yra įtraukti į Kultūros vertybių registrą. Visi jie – mūsų kultūros paveldas, bylojantis apie tose vietose buvusias pagoniškas šventvietes. “Vaizdinys, kad dubenuotieji akmenys yra senovės aukurai, yra klaidingas, bet labai gajus. Akivaizdu, kad kažkur edukacijoje buvo padaryta didžiulė spraga, jog toks vaizdinys įsišaknijo”, – sakė Kultūros paveldo departamento kontrolės skyriaus vedėja Donata Armanavičienė. Pasak jos, su tokiais vandalais jau daugelį metų kovoja Gražutės regioninio parko Zarasų rajone darbuotojai. Kiek berašo informuociniuose stenduose, vietinėje spaudoje, feisbuko paskyroje, prašydami nekūrenti ugnies ant Lūžų dubenuotojo akmens, vis randa akmenį apdegintą. Lūžų akmuo stūkso į Kultūros vertybių registrą įrašytoje Lūžų senovės kulto vietoje, Antalieptės apylinkėse. Panašu, kaip taip elgiasi save laikantys senovės baltų tikėjimo tęsėjai. Apmaudu, kad jie nelabai susipažinę su tokių apeigų tradicijomis.

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: apie viltį ir netikėtumus karantino metu

COVID- 19 – didelė blogybė, tačiau pandemija  skatina keisti mąstymą, nes tampa akivaizdu, kas svarbiausia gyvenime, kokios vertybės yra tik menamos. Apie tai ir kalbamės su kardinolu Sigitu Tamkevičiumi –  žmogumi, kuriam netrūko drąsos ginti savo įsitikinimus, kuris tvirtybės ieškojo tikėjime, kuris, vesdamas žmones keliu link Dievo pažinimo, akcentuoja, jog gyvenime būtina harmonija, o materialinių gėrybių siekis    neturi atimti laiko būtino ugdyti dvasiai, nustelbti tėvystės, šeimos pareigų,  priversti užmiršti, kad tikrosios laimės nerasime niekur kitur tik bendrystėje ir artimo meilėje.

Šalta sriuba: kuo galite pakeisti šaltibarščius?

Nors kol kas pavasaris pasižymi permainingais orais, visgi vos pasitaikius šiltesnei dienai ant daugelio stalo karaliauja šaltibarščiai. Tačiau atsigaivinti ir pasisotinti galima ne tik jau įprastais bei visų pamėgtais šaltibarščiais, bet ir kitomis šaltomis sriubomis. Prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalinasi trijų šaltų sriubų receptais.

Anykštėnai pasisakė, kas, jų manymu, turėtų vadovauti 

Rajono valdžiai ne taip gerai sekasi, kai susiduria su viešąja nuomone. Po gero mėnesio intensyvaus įrodinėjimo, kad netinkamas, savivaldybei pavyko pasiekti, kad Anykščių ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas parašytų pareiškimą išeiti iš darbo. Tuo tarpu balsuodami anykštėnai mano visiškai kitaip. Pasisakė iš viso 944 portalo lankytojai. Mažiausiai buvo galvojančių, kad ligoninei vadovauti turi Anykščių savivaldybės administracija.