Naujienos

Savivaldybės administracija kviečia suskubti ir pasinaudoti galimybe be sankcijų įsiteisinti nelegalius gręžinius

Lietuvos Respublikos gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas įsigaliojo nuo 2022 m. gegužės 1 d. ir galios iki 2025 m. balandžio 30 d. Šiuo laikotarpiu asmenims, turintiems nelegalų gręžinį yra suteikiama galimybė įsiteisinti valdomą gręžinį ir / arba gauti leidimą už požeminio vandens išteklių naudojimą, be administracinių ir ekonominių sankcijų. Leidimas požeminių vandens išteklių naudojimui reikalingas:

Laiškininkus atleis, bet pristatymas bus greitesnis

Traukiantis tradicinių pašto paslaugų poreikiui ir keičiantis klientų siuntimo įpročiams, Lietuvos paštas pradeda pertvarkyti laiškininkų tinklą. Dėl šios priežasties bus peržiūrėti pašto apylinkių dydžiai – tai garantuos tolygesnį darbo krūvį ir leis įvesti penkių darbo dienų savaitę visiems laiškininkams. Įgyvendinant tinklo efektyvinimo pertvarką, bendrovė atsisveikins apytiksliai su 400 laiškininkų.

Spektaklis vaikams „Miunhauzeno kelionė“

Su rudeniu į Anykščius vėl atkeliauja profesionalių teatrų festivalis „Pakeleivingi“ ir Kauno valstybinis lėlių teatras atveža pradinių klasių vaikučiams ir penktokams  vieną naujausių spektaklių, režisieriaus E. Nekrošiaus mokinės Mildos Mačiulytės „Miunhauzeno kelionė“, kuris skirtas vaikams ir moksleiviams nuo 6 m. Spalio 12 d. 11 val. Anykščių kultūros centre, Bilieto kaina – 7 Eur. Moksleiviai gali bilietus įsigyti užsiregistravę per Kultūros […]

Didžiausią spaudimą būti tobulomis, mamos daro viena kitai

Vos pasklidus žiniai apie naujo šeimos nario atėjimą, pažįstami ir nepažįstami žmonės tarsi didžiulė sniego lavina užgriūna patarimais. Klausykis klasikinės muzikos – užaugs protingas, žindyk kuo ilgiau – nesirgs, iškart planuokit antrą – dviem vaikams augti smagiau, neapsileisk – vyras išeis pas kitą, o tai jūs nekrikštysit?! Iš pirmo žvilgsnio nekalti komentarai, klausimai ar patarimai, anot vaikų ugdymo specialistės ir tėvystės ugdančiosios vadovės Renatos Cikanaitės, mamas neretai nuveda į depresiją ir visišką pasimetimą.

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc., arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė.

Lankytojus muziejininkas norėjo vaišinti malkomis kūrenamame „samovare“ virta arbata (video)

Ruduo kasdien įgauna pagreitį, nors dienos dar nelabai panašios į rudenines. Jau nušurmuliavo ir kasmetinė rudeninė miesto šventė „Obuolinės“, kurioje buvo pagerbti rajono ūkininkai, vyko sporto varžybos, įvairios edukacinės ir kūrybinės veiklos bei koncertai. „Obuolinių“ Turizmo nakties programoje buvo siūloma apsilankyti kolekcininko Arūno Vilkončiaus sendaikčių muziejuje, kuris įsikūręs Anykščių meno mokyklos rūsyje.