Naujienos

Ar už šildymą sąskaitos bus mažesnės, priklausys nuo gamtos…

Viešoje erdvėje pasklido informacija, kad pinga medienos kilmės biokuras. Jei 2018 m. gruodžio mėn. vienas tonos naftos ekvivalentas (tne) biokuro biržoje kainavo 229,36 eurai, šiais metais spalio mėn. šalies mastu planuojama, kad kainuos 188,26 eurai. Kadangi apskrityse biokuro kainos skiriasi, tai Utenos apskričiai spalio mėn. biokuro kaina planuojama 153,75 eurai už tonos naftos ekvivalentą.

Ligita Kuliešaitė mano, kad gėris kuria grožį

Po kovo mėnesį vykusių rinkimų į savivaldybės tarybą ir tiesioginių mero rinkimų dabartinėje Anykščių rajono savivaldybės taryboje – keliolika naujų veidų. Pasikeitė meras, rajono administracijos vadovai, tiksliau vadovės. Šias pareigas užėmė dvi jaunos ir energingos merginos – Ligita Kuliešaitė ir Veneta Veršulytė.

L. Kuliešaitė – bene mažiausiai pažįstama anykštėnams, nors prieš kurį laiką yra dirbusi savivaldybės Bendrajame ir juridiniame skyriuje vyriausiąja specialiste. Susipažinti su administracijos direktore susitikome jos kabinete.

Pavogė dyzelinį kurą

Rugsėjo 17-ąją, apie 07.00 val., pastebėta, kad Anykščiai – Kurkliai – Balninkai – Želva kelio 21-ame kilometre, iš įmonei „Kurklių karjeras“ priklausančio ekskavatoriaus JCB neužrakinto kuro bako pavogta apie 40 litrų dyzelinio kuro.

Laidotuvėms karsto nebereikia

Keičiasi papročiai, karstų dirbėjus vis dažniau keičia keramikai. Ritualinių reikmenų salonuose urnoms tenka skirti vis didesnę ekspozicijos dalį. Sparčiai populiarėjant kremavimui, žinomi Lietuvos keramikai įsitraukia į naują veiklą ir pradeda kurti vienetines, išskirtinio dizaino urnas. Nauji vėjai ritualinėse apeigose keičia šarvojimo tradicijas, mirusiųjų pagerbimo įpročius, taip pat ir laidojimo kultūrą.

Vygaudas Ušackas traukiasi iš politikos

Anykščių kraštui artimas politikas Vygaudas Ušackas, kurio seneliai buvo Andrioniškio bažnyčios fundatoriai, paskelbė, kad traukiasi iš vidaus politikos. V.Ušackas išplatino viešą laišką, kuriame teigia „Esu apsisprendęs pasitraukti iš Lietuvos vidaus politikos“. Skelbiame šį laišką.

Šiemet Taikos duona bus kepama Lietuvoje

Rugsėjo 19-21 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis projektas „Taikos duona“, siekiantis parodyti, kad taikos išsaugojimas pasaulyje yra tiesiogiai susijęs su tvaraus žemės ūkio plėtra, taip pat skatinantis bendradarbiavimą tarp valstybės institucijų ir nevyriausybinio sektoriaus.
Projektas „Taikos duona“ Europoje vyksta jau šeštus metus. Jame dalyvauja sovietmečiu už „geležinės uždangos“ buvusių vienuolikos valstybių (Bulgarijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Čekijos, Vengrijos, Kroatijos) žemės ūkio ministrai ir įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Palmių aliejus maišomas į degalus: šį faktą žino tik kas dešimtas lietuvis

Dėl palmių aliejaus vartojimo sparčiai kertami atogrąžų miškai ir gresia klimato katastrofa. Pusė Į ES įvežamo palmių aliejaus skiriama degalų gamybai, tačiau net 90 proc. lietuvių net nežino, kad palmių aliejus gali būti sudėtinė degalų dalis.
Nevyriausybinės organizacijos „Transport & Enviroment” duomenimis, 2018 m. net 53 proc. į ES importuojamo palmių aliejaus buvo skirta biodyzelino gamybai. Tendencija neraminanti – jei maisto pramonėje palmių aliejaus suvartojama mažiau, tai degalų gamyboje ši dalis didėja.
Dėl šių priežasčių Biodegalų asociacija pradėjo informacinę kampaniją „Pildamas degalus, rinkis atsakingai“. Kampanijos tikslas – ugdyti gyventojų sąmoningumą ir skatinti rinktis Lietuvoje pagamintus biodegalus.

Ralis „Aplink Lietuvą 2019“ neaplenkė Skiemonių

Penktadienį, rugsėjo 13 dieną, Kauno Rotušės aikštėje buvo duotas startas tradiciniam raliui „Aplink Lietuvą 2019“. Jau ne pirmi metai automobilių ralio maršrutas nusidriekia per Anykščius, tad anykštėnai turėjo galimybę ir anksčiau pasigrožėti senąja technika. Skiemoniškiams tekdavo tik pasukinėti galvas ir žvilgsniu palydėti prariedančius automobilius. Zenono Karalkevičiaus pastangomis atgaivintas miestelio centras sulaukia ne tik miestelio gyventojų populiarumo. Vis dažniau lankosi svečiai, o ir išvykęs jaunimas aplanko gimtuosius namus, susitinka su draugais.