Naujienos

Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Anykščius

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 24-28 d. atkeliauja į Anykščius. Jau 12-ąjį kartą rengiama festivalio filmų programa, sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus bent 1 euro centą.

Vyks perspėjimo sistemos patikrinimas

  Spalio 17 dieną, trečiadienį, 11 val. 52 min. vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems”, visam darbo ciklui (3 min.), taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali […]

Anykščių trečiojo amžiaus universitetas pradėjo dar vienus mokslo metus

Spalio 11 dieną Anykščių TAU pradėjo tryliktuosius mokslo metus. Susirinkusius anykštėnus į pirmąjį mokslo metų sambūrį pasveikino Anykščių TAU pirmininkė Jadvyga Miškeliūnienė, valdybos pirmininkė Vida Antanavičienė ir pakvietė „įnešti po kruopelytę į universiteto veiklą“ – užrašyti savo pasiūlymus šiems mokslo metams lentoje. Vėliau buvo parodytas Genutės ir Povilo Bučiūnų sukurtas filmukas apie praėjusių mokslo metų veiklas ir keliones.

Penki ženklai, įspėjantys apie depresiją

Depresijai būdingas vadinamasis „užburtas ratas“, kai prarandamas noras veikti. Kai nesistengiama išsiveržti iš gniuždančios būsenos, mažiau laiko praleidžiama su mylimais žmonėmis, vangiai sprendžiamos problemos, todėl prarandama viltis sulaukti geresnės ateities. Beviltiškumas maitina depresiją ir tempia žemyn. Kaip įveikti depresiją ir atgauti gyvenimo džiaugsmą? Leidyklos VAGA išleistoje amerikiečių psichiatro Jesse H. Wrighto ir psichologės Monikos Ramirez Basco knygoje „Penki depresijos gydymo raktai“ aprašoma veiksminga penkių žingsnių programa, padėsianti įveikti depresiją.

Su anykštėnais simultaną žaidė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Penktadienį  Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko garsios šachmatininkės  Viktorijos Čmilytės-Nielsen autobiografinės knygos „Tarp juoda ir balta“ pristatymas ir simultamas (Skaivės Meškauskienės nuotraukoje). V. Čmilytė-Nielsen – dukart olimpinė ir dukart Lietuvos vyrų šachmatų čempionė, triskart Europos moterų vicečempionė, pasaulio moterų bronzinė prizininkė ir Europos šachmatų čempionė.

Kiek sveria vaikų ašaros? (II)

Praeitame „Šilelio“ numeryje rašėme apie tai, kad daugiavaikių anykštėnų šeima po vienos iš švenčių neteko visų savo vaikų – jie paimti ir apgyvendinti vaikų namuose, o grąžinti jų neskubama jau du mėnesius. Sulaukėme komentaro apie šią situaciją ir iš Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikimo tarnybos. Pareigūnai teigia dirbantys su šeima, o anykštėnė
psichiatrė Marina Palevičienė neabejoja, kad vaikų atskyrimas nuo šeimos palieka randus vaikų sielose.