Naujienos

Kalėdų rezidencijos laikotarpio renginiai Kultūros centre

Kalėdų rezidencijos laikotarpiu Anykščių kultūros centre vyks šie renginiai: Gruodžio 15 d. 16.00 val. – AKC teatro spektaklis „Prieblandoje“ (rež. Jonas Buziliauskas). Bilieto kaina: 3,00 Eur. Gruodžio 20 d. 18.00 val. – AKC vaikų meno kolektyvų koncertas „Linksmai Kalėdas pasitinkant“. Bilieto kaina:  3,00 Eur. Gruodžio 21 d. 16.00 val. – […]

Skiemonyse šalia Karčemos įžiebta Kalėdinė eglė

Artėja Šv. Kalėdos. Miestuose, miesteliuose žiebiasi spalvotomis girliandomis ir žaislais padabintos eglutės. Šiandien jų esama pačių įvairiausių – vienos suvirintos iš metalo gabalų, kitos iš plastmasės atliekų. Tuo labiau, buvo džiugu pamatyti Skiemonyse sušvitusią tikrą 29 metrų, ko gero, aukščiausią Lietuvoje Kalėdinę eglę. Prie Zenono Karalkevičiaus prikeltų naujam gyvenimui Valsčiaus ir Šaulių namų, pažiūrėti eglutės įžiebimo rinkosi ne tik skiemoniškiai, bet ir iš toliau atvykę svečiai.

Adventinės nuotaikos

Adventas. Kalėdinių stebuklų metas, dvelkiantis ramybe ir jaukumu. Mes, grupelė N. Elmininkų bendruomenės narių, baltą Šv. Kalėdų stebuklą šį kartą radome Bronės Buivydaitės muziejuje. Stebėjome kaip sodybos šeimininkė Rita senoviniu aparatu kepa kalėdaičius ir patys pabandėme.

Iš pomėgio gimė verslas, kuriame ne viską lemia pinigai

Dažnoje Anykščių krašto šventėje galima pamatyti geltoną palapinę, iš kurios sklinda apetitą žadinantis kvapas. Prie katilų triūsia Miško, žemės savininkų asociacijos „Debeikių grupė“ vadovas Deividas Ramonas ir Irma Jančienė. Buvau girdėjęs apie garsiąją šiurpą, vadovo gaminamą, tačiau ragauti neteko. Retas žmogus žino, kad šis verslas atsirado  atsitiktinai. Pradėjęs nuo katiliuko sriubos draugams, šiandien D. Ramonas gali pamaitinti ir kelis šimtus žmonių. 

Blogesnė padėtis nei Anykščiuose – tik penkiose Lietuvos savivaldybėse

Užimtumo tarnyba kiekvieną mėnesį ir kas ketvirtį vykdo darbo rinkos stebėseną, kasmet prognozuoja galimus darbo rinkos pakitimus. Paskelbtoje 2019 metų I-III ketvirčio analizėje nurodoma, kad Anykščiuose reikalai žymiai pablogėjo – nedarbas išaugo, o pagal nedarbą Anykščiai atsidūrė šeštoje vietoje nuo galo. Taigi, Anykščiuose vienas iš aukščiausių nedarbo rodiklių.