Naujienos

Po trijų dešimtmečių išpildyta svajonė: į Anykščius atvyksta modernistas Antanas Mončys

Šiais metais skulptoriui modernistui Antanui Mončiui (1921–1993) būtų sukakę 100 metų. Gimimo sukaktį visus metus lydės įvairūs renginiai, kurių pradžią žymi Anykščių meno inkubatoriuje-menų studijoje rengiama paroda „Meniniai pasisveikinimai“. Ji skirta ne tik pristatyti menininką anykštėnams, bet ir išpildyti paskutiniais gyvenimo metais puoselėtą jo svajonę aplankyti Anykščius. Kovo 4 d. paroda atidaroma virtualioje erdvėje, o ją apžiūrėti bus galima pasibaigus šalyje įvestam karantinui iki gegužės 2 dienos.

Ausų valymas vatos pagaliukais – nebūtinas

Vatos pagaliukai, higieniniai ar kosmetiniai krapštukai oficialiai beveik niekur nevadinami „ausų krapštukais“, bet būtent taip – pagal dažniausią jų panaudojimo būdą – žinome šias higienos priemones. Tačiau nepaisant ant vatos pagaliukų pakuočių pavaizduotų įspėjimų, kad jų kišimas į ausis – pavojingas, daugybė žmonių juos ir toliau naudoja ausų valymui. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Ausų, nosies ir gerklės ligų (LOR) centro gydytoja otorinolaringologė Vigilija Kuprienė pasakoja, kokios galimos „ausų krapštukų“ naudojimo pasekmės, kodėl visgi reikėtų jų atsisakyti ir kaip tokiu atveju rūpintis savo ausų higiena.

Prieš 25-eris metus aukščiausioje Pietų Amerikos viršūnėje Akonkagvoje suplevėsavo Lietuvos trispalvė

Šiuo metu Anykščiuose gyvenantis alpinistas Vladas Vitkauskas 1996 m. vasario 25 dieną iškėlė Lietuvos vėliavą aukščiausioje Pietų Amerikos viršūnėje Akonkagvoje (6959 m) ir taip baigė 1993 m. pradėtą žygį „Lietuvos vėliava – pasaulio viršūnėse“. Vladas Vitkauskas – Lietuvos alpinistas, pirmasis iš Baltijos valstybių įkopęs ir iškėlęs nacionalinę vėliavą aukščiausio Žemės kalno – Everesto – viršūnėje ir aukščiausiose visų žemynų viršukalnėse.

Rengiamasi galimam potvyniui

Kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, šiuo metu pagal esamas hidrometeorologines sąlygas potvynis Minijoje, Akmenoje-Danėje, Lėvenyje, Nevėžyje, Šventojoje, Jūroje, Neryje ir Nemune prognozuojamas didesnis už vidutinį daugiametį, kitose upėse – vidutinis arba mažesnis už vidutinį.